Film

Tarrvi Laamannist saab eesti graafikute Baruto 

Silja Paavle, 27. aprill 2013, 12:01
ELURÕÕM: Jamaicalt inspiratsiooni kogunud Tarrvi Laamanni looming köidab elurõõmsa reggae-kultuurile viitava kujundlikkusega. Nüüd läheb ta inspiratsiooni ammutama Jaapanisse. Mari Luud
Tarrvi Laamann läheb juunis Jaapanisse õppima sealset traditsioonilist puulõiketrükki. "Nüüd saab minust graafikute Baruto," muheleb mees.

Eesti ainus puulõikegraafikat viljelev kunstnik ja DJ, üritustesarja Bashement korraldaja Tarrvi Laamann avas Tartus Dorpati konverentsikeskuses oma näituse "Mi Jamaica". Kaks aastat sündinud näitus oli inspireeritud mehe unistuste saarest Jamaicast, kus tal nüüdseks on õnnestunud käia viis korda.

Samal teemal

"Jamaica on muutnud mind värvilisemaks," usub mees, kes koostöös kirjastusega Petrone Print üllitas hiljaaegu ka raamatu "Minu Jamaica. Pole probleemi!". "Osad näitusel olevad tööd on näha ka raamatus, osad sündisid hiljem või tundus mulle, et need raamatusse ei sobi," kostis mees, et näitus on raamatuga tihedalt seotud. Raamatust saab infot ka tööde olemuse kohta.

Miks just Jamaica? "Mulle meeldib reisida. Ja nagu eestlastele ikka, meeldib reisida soojal maal. Olen rännanud ka näiteks Indias ja Nepaalis, kuid Jamaica on südamelähedane sealse kultuuri ja eriti reggae-muusika pärast," põhjendas Laamann.

Järgmine reis ei vii teda aga mitte Jamaicale, vaid hoopis Jaapanisse. Laamann on nimelt üks kuuest üle 35aastasest kunstnikust, kes valiti üle maailma välja osalema 35päevasele Jaapani traditsioonilise graafikastiili mokuhanga kursustele. "Jaapani keeles tähendabki see puulõike trükki," selgitab Laamann ja lausub muheledes, et nüüd saab temast graafikute Baruto.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee