Krimi

Sisejuurdlus: Tamsalu mõrvajuhtumis oli politsei infovahetus ebapiisav (14)

Toimetas Liina Metsküla, 25. aprill 2013 12:33
Foto: Aldo Luud
Politsei sisekontrollibüroo sisejuurdlus tuvastas, et Tamsalu mõrvajuhtumis oli infovahetus politsei erinevate tööliinide vahel ebapiisav.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Martin Luige ütles ERR-i uudisteportaalile, et põhjaliku distsiplinaarmenetluse käigus ei tuvastatud, et ükski politseiametnik oleks oma tööülesandeid täitnud mitte nõuetekohaselt.

Samal teemal

"Küll aga näitab 18. märtsi ööl toimunud kehalisele väärkohtlemisele hiljem järgnenud traagiline sündmuste käik, et politseiametnikud ei osanud ohtu õigesti ette näha ning on liigselt lähtunud lapsevanema nõusolekust sellele, kus ja kelle juures alaealine viibib," nentis Luige.

Luige märkis, et teha kõik võimalik analoogsete juhtumite ennetamiseks tulevikus, loob politsei süsteemi, kus alaealiste vastu suunatud vägivallajuhtumite puhul informeeritakse lisaks kriminaalpolitsei uurijale koheselt ka noorsoopolitseinikke ning vajadusel ka kohalikku sotsiaaltöötajat.

22. märtsi hommikul leiti Tamsalu terviserajalt 15aastase Marily surnukeha. Marily oli tulnud Kuressaarest oma kallimale külla ning noormehe vägivallatsemise tõttu varasemalt ka politseisse pöördunud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee