Väljasaatmiskeskus HarkusFoto: Mati Hiis
Toimetas Kristin Aasma 19. aprill 2013 16:24
Eesti Inimõiguste Keskus esindas eile Tallinna Halduskohtus edukalt Vietnami kodanikku tema kinnipidamise pikendamise istungil. Sama inimese kinnipidamist on alates septembrist iga kahe kuu tagant pikendatud.

Inimõiguste keskus taotles vietnamlase vabastamist tuginedes asjaolule, et isik on Eestilt palunud rahvusvahelist kaitset ning on Põhiseaduse vastane kinni pidada varjupaigataotlejat, kui ei esine seaduses loetletud kinnipidamisaluseid, sh näiteks ohtu riigi sisejulgeolekule. Tallinna Halduskohus rahuldas inimõiguste keskuse taotluse.

Vietnami päritolu varjupaigataotleja viibis alates eelmise aasta septembrist Harku Väljasaatmiskeskuses ning tema kinnipidamise pikendamist on Politsei- ja Piirivalveamet taotlenud siiani edukalt iga kahe kuu tagant.

Eesti Inimõiguste Keskus on avalikes huvides tegutsev sõltumatu sihtasutus, mille eesmärgiks on edendada inimõiguste kaitset Eestis ja mujal. Vietnamlast esindati keskuses tegutseva varjupaigataotlejate õigusabi kliiniku tegevuse raames, mida rahastab EV Siseministeerium ja Euroopa Liit Euroopa Pagulasfondi kaudu.