Uudised

Eesti kaitseväelased on suurõppuste esikolmikus  

26. juuni 1997, 00:00

Eesti kaitseväelased on Ameerika Ühendriikides toimuvate rahvusvaheliste suurõppuste Cooperative Nygget eelses mitteametlikus punktiarvestuses kindlalt esikolmikus, ütlesid Ühendriikide sõjalised vaatlejad.

Õppuste korraldajad ja vaatlejad peavad kõigi riikide üle õppuste eel ja selle ajal mitteametlikku punktiarvestust, hinnates kõike alates sõjalisest väljaõppest ja lõpetades distsipliiniga.

Ühendriikide vaatleja Eesti jalaväerühma juures staabimajor Gregory Stube ütles, et mitteametlikus punktiarvestuses kuulub Eesti kindlalt esimese kolme riigi hulka. Esikolmikusse kuulub tema sõnul ka Läti jalaväerühm.

Kaks aastat tagasi Fort Polkis aset leidnud õppustel Coopertive Nygget 95 jagasid Eesti ja Kanada sõdurid mitteametlikus punktiarvestuses esimest-teist kohta.

Stube sõnul on Ühendriikide sõjalised vaatlejad ja ohvitserid Eesti sõdurite tegutsemisest Cooperative Nyggeti eelõppustel vaimustatud. "Nad ütlesid, et pole kunagi näinud ühtegi üksust maastikul nii kiiresti liikumas," märkis Stube. "Ohvitserid olid meeldivalt üllatunud ka Eesti üksuse juhtimisest ja koostööst sõdurite ning allohvitseride vahel."

Neli päeva kestnud eelõppustel harjutasid NATO liikmesriikide ja partnermaade jalaväelased suhtlemist tsiviilisikutega, öist patrullimist, tähtsate objektide kaitset, snaiprite tabamist, miinivälja ületamist, linnavõitlust, varjumist ning helikopterisse taandumist.

Suurõppused Cooperative Nygget, millest võtab osa üle 4000 sõjaväelase, algasid ametlikult eile. Eestit esindab õppustel 45-meheline jalaväerühm. (BNS)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee