Eesti uudised

FOTOD: jääminek ajas Pärnu jõe üle kallaste (34)

Urmas Kaldmaa, 17. aprill 2013, 16:51
Foto: Urmas Kaldmaa
Eile ennelõunal alanud jääminek Pärnu jõel tõstis veetaseme Sindi paisu kohal varasematest aastatest tunduvalt kõrgemale. Kohalikud elanikud ei mäleta, et kunagi varem oleks 4,5 meetri kõrgune Sindi tamm täielikult vee all jäänud.

Vee all on ka paisu juures jõe kaldal asuvad kalakasvatuse hooned ja basseinid. Vesi ulatub hoonete akende ülemiste servadeni. Erakordselt kõrge veetaseme põhjuseks on esmalt muidugi kevadine suurvesi, aga nähtavasti veelgi rohkem Sindi paisust umbes pool kilomeetrit Pärnu poole kokku kuhjunud jääsulg, mis paisutab vett üles.

Viimastel aastatel on jäämineku ajal vee alla jäänud Sindi lähedal Pärnu jõe luhale ehitatud kümmekond maja. Sealseid elanikke on kiire veetaseme tõusu ajal pidanud aitama isegi päästeamet.

Eile kella neljase seisuga suurvesi seal majadeni ei olnud jõudnud, kuid kohalike elanike hinnangul võib üleujutus luhal asuvaid maju iga hetk tabada. Elanikud viisid eile oma asju esimeselt korruselt teisele. Olukorraga käis tutvumas ka päästeamet, et olla vajalikul hetkel valmis abi osutama.

Samal teemal

18. aprill 2013, 11:12
Päästeamet: Sindis uputab jõevesi elumaju

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee