Elekter

Minister Pentus mõistab: loomulikult teeb elektri kõrge hind inimestel meele mõruks (81)

Toimetas Karoliina Vasli, 17. aprill 2013, 14:07
"Loomulikult teeb lisaks kõigele muule ebamõistlikult pika ja külma talvega kaasa tulnud elektri kõrge hind inimestel meele mõruks," nendib Pentus.Foto: Teet Malsroos
Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus ütleb, et on mõistetav, kuidas pikk talv ja elektri kõrge hind meele mõruks teeb, aga konkurents turul toob tema sõnutsi ikka tarbijale parima võimaliku hinna.

Pentus-Rosimannus oli tänases riigikogu infotunnis peaministri ülesannetes. Keskerakondlane Marika Tuus-Laul meenutas talle odavamate kodukulude lubadust. "Lubasite odavamaid kodukulusid, sealhulgas kuskil poole võrra madalamat elektri hinda, aga kõik on läinud teistpidi. Mida te täna selle õigusteks oskate öelda, sest sellega peteti ka nii-öelda valitsuses ja Toompeal?"

Pentus märkis, et turu avamise eesmärk on väga üheselt olnud suurema konkurentsi tekitamine ja konkurents teatavasti on ikkagi see meede ja võimalus, mis tagab tarbijale lõpuks võimalikest kõige soodsama hinna.

"Loomulikult teeb lisaks kõigele muule ebamõistlikult pika ja külma talvega kaasa tulnud elektri kõrge hind inimestel meele mõruks. Seda me teame kõik ja ma arvan, et sellesse on võimalik suhtuda ainult mõistvalt," märkis Pentus. "Aga muidugi oleks erakordselt ennatlik teha paari esimese kuu järel väga kaugele ulatuvaid järeldusi avatud turu toimimise osas laiemalt. Veel kord: konkurents on see, mis tagab tarbijale lõpuks parima võimaliku hinna ja konkurentsist on tarbijal kindlasti pikas perspektiivis ainult võita."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee