Toidukorv (Arno Saar)

Võrreldes möödunud nädalaga on kaupluste edetabelis toimunud märkimisväärseid muudatusi. Märgatavalt kallimaks on nädalaga läinud munad, samas on aga enamustes kauplustes langenud kurgi hind. Märgatava hinnalangusega paistab aga silma Maxima kauplus. Lisaks käis meie hinnavaatlusosakond toidukorvi inspekteerimas pururikkas Norras, kus toidukorv on meie omast kaks korda kallim.

Kui eelmisel nädalal mahtus eestlase toidukorv 7-8 euro vahele, siis sel nädalal 6-8 euro vahele. Kalleim pood on endiselt Rimi 8.35 euroga, tõus võrreldes eelmise nädalaga oli viis protsenti. Säästumarket on kukkunud odavalt esimeselt kohalt viiendale ning hinnatõus lausa 17 protsenti.

Neljandal kohal on Selver, kus hinnatõus oli kolm protsenti. Konsum on neljandal kohal. Stabiilselt teisel kohal on muutumatute hindadega Prisma.

Jõulise hüppe tegi esikohale Maxima, kus toidukorvi hind alanes koguni 22 protsenti. Eelmisel nädalal oli Maxima neljandal kohal.

Sven Soiver teatas Norrast Fredrikstadist, kuidas on toidukorvi hind Norras, kus palgad teatavasti meie omadest kõrgemad. "Summa on jahmatav - 15 eurot ja neli senti. Praktiliselt on Norras toit kaks korda kallim," kinnitas Soiver.

Elamiskulud ei koosne üksnes toidust. Korteri, kütte ja elektri eest maksab ehk siis elamise eest oma majas maksab küsitletud norralane 266 000 eurot. Elektri eest maksab see norralane 170 eurot kuus. "Söögi peale kulub meil kuus 1060-1330 eurot kuus," räägib norra mees, kes elab naisega kahekesi. Sinna juurde kuuluvat õhtu- ja hommikusöögid ning külaliste vastuvõtt.

Vee ja prügiveo eest maksab norralane umbes 1600 eurot kuus. Maja väärtusel lisanduvad veel muud maksud, mis ulatuvad aastas kuni 1330 euroni.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis