Kodu

Väärikas maja saab uue elu (1)

Õhtuleht, 11. aprill 2013, 07:00
Esindusliku trepikojaga kivimajal on piirdeaiaga ümbritsetud avar tagahoov koos laste mänguväljaku ning väliparklaga.
Kadriorus, Alle 3/Narva mnt 74 on müügis korterid Eesti arhitektuuri tippu kuuluva arhitekti Edgar Kuusiku projekti järgi 1932. aastal valminud majas.

Korterelamut renoveeriva Perton Ehituse eesmärk on teha seda ajastutruult ja säilitada hoone ajalooline väärtus. Majas on kuus korterit suurusega 55–116 ruutmeetrit. Kolm korterit on ehitatud läbi kahe korruse. Igale korterile on ette nähtud parkimiskoht ja panipaik. Esimese korruse korterite juurde kuulub oma muruplats.

Kortereid müüva Uus Maa Kinnisvarabüroo kesklinna konsultant Margit Sild märkis, et rahvusromantiliste sugemetega maja paelus koduotsijate huvi kiiresti – varasügiseks valmivas elamus on kaks korterit juba müüdud ja kaks broneeritud.

Vaikses sisetänavas asuv väike kortermaja ehitati 20. sajandi alguses jõukale keskklassile ning seda peegeldavaid algupäraseid jooni püütakse renoveerimise käigus ka esile tuua. Kõigi korterite siseviimistluses on kastutatud materjale ja kujundust, mis kannab endas ajastu hõngu. Korterite sisekujunduses domineerib kergelt summutatud koloriit, sanitarruumides on veidi modernismi meenutavad geomeetrilise mustriga plaadid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee