Eesti uudised

Linnavalitsus esitas Lauri Leesi vapimärgi kandidaadiks (20)

Toimetas Liina Metsküla, 10. aprill 2013 11:33
Lauri LeesiFoto: Teet Malsroos
Tallinna linnavalitsus otsustas teha linnavolikogule ettepaneku omistada Lauri Leesile linnapoolse erilise austusavaldusena vapimärk.

Linnavolikogu otsuse eelnõu kohaselt antakse tänavu Tallinna vapimärk Prantsuse Lütseumi direktorile Lauri Leesile - kauaaegsele koolijuhile, õppekirjanduse koostajale ja Eesti haridusvaldkonna arvamusliidrile.

Lauri Leesi (68) on olnud Prantsuse Lütseumi direktor alates 1992. aastast. Tööd haridusvaldkonnas alustas ta 1970. aastal Tallinna I Keskkooli prantsuse keele õpetajana ja töötas seejärel aastaid keeltekoolis prantsuse keele õpetajana.
Lauri Leesi panus Eesti hariduselu arendamisel ning prantsuse keele ja kultuuri propageerimisel on olnud märkimisväärne.

Ta on üks vähestest arvamusliidritest Eesti haridusvaldkonnas, aktiivne ja julge kaasakõneleja hariduskorralduslike protsesside probleemides, samal ajal väärtustades Eesti hariduses saavutatud head õpetuslikku ja pedagoogilist taset.

Taotluse Leesile Tallinna vapimärgi andmiseks esitas abilinnapea Mihhail Kõlvart.

Tallinna vapimärgi kavalerid on olnud näiteks muusikud Neeme Järvi, Eri Klas ning Veljo Tormis, kirjanik Jaan Kross, ühiskonnategelane ja kunstnik Heinz Valk ja paljud teised.

Samal teemal

12.03.2015
Lauri Leesi: "Kõige paremini tunnen end siis, kui kell heliseb ja tund hakkab peale."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee