Eesti uudised

Tartus tuleb Anna Haava 7a maja kogukonna toetuseks rongkäik (2)

Toimetas Sander Silm, 4. aprill 2013 09:42
Maja hõivanud noored.Foto: Aldo Luud
Tartus leiab laupäeval kell 14 aset rongkäik, millega avaldatakse toetust Anna Haava 7a hõivanud kogukonnale.

2011. aasta kevadel hõivasid noored Tartus Jaan Tõnissoni perekonnale kuuluva maja aadressil Anna Haava 7a, mis oli eelnevalt pikki aastaid tühjana seisnud.

Pärast kahte aastat Jaan Tõnissonile kuulunud hoone vabatahtlikku korrastamist, remontimist ja kümnete tasuta ürituste korraldamist nõuab Tartu linnavalitsus hõivajate lahkumist majast.

Samal teemal

Laupäeval kell 14 leiabki Tartus aset rongkäik, millega avaldatakse toetust hõivatud majale ja selle kogukonnale.

Rongkäik algab Jaan Tõnissoni monumendi juures Ülikooli ja Gildi tänava nurgal ning kulgeb mööda Rüütli tänavat Raekoja platsile ning sealt edasi Lossi, Baeri ja Näituse tänava kaudu Anna Haava 7a majani.

"Toetusürituse eesmärgiks pole midagi nõuda, vaid näidata, et Anna Haava tänava majade saatus pole ainult käputäie hõivajate mure, vaid palju laiem küsimus. Maja hõivamisega soovime pöörata tähelepanu nii lagunevate majade ohtlikkusele kui ka elu- ja tegevuskohtade puudusele. Squattimine ehk hõivamine väärtustab ruumi ning on säästev ja loodussõbralik taaskasutades tühjalt seisvaid maju. Näeme maja ja sealseid tegevusi kui katseklaasi leidmaks uusi lahendusi mitmetele sotsiaalsetele probleemidele," teatasid rongkäigu korraldajad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee