Eesti uudised

Kari Käsper: sallimatuse tingib inimeste vähene kokkupuude teistsugustega  (103)

Toimetas Marge Sillaots, 2. aprill 2013 22:45
Foto: SXC
Inimesed kardavad tavaliselt seda, millega nad ei ole kokku puutunud, ja ka eestlaste arvatav sallimatus on tingitud vähestest kokkupuudetest teistsugustega, ütles inimõiguste keskuse juht Kari Käsper.

Käsper sõnas ETV saates "Vabariigi kodanikud", et näiteks homoabielude teema on nii probleemne inimeste eelarvamuste ja vähese teadlikkuse tõttu. "Inimesed arvavadki ekslikult, et näiteks Eesti rahva säilimist või edasiarengut või seda, et meil on vähem lapsi, põhjustavad millegipärast just samasoolised paarid," tõi ta ERRi uudisteportaali andmetel välja.

Osaliselt tuleneb sallimatus Käsperi hinnangul minevikutaagast ja sellest, milline oli suhtumine samasooliste suhetesse Nõukogude ajal, kuna on palju neid inimesi, kes kannavad edasi toonaseid väärtusi ja võib-olla ise seda ei teadvustagi.

"Tegime ka uuringu selle kohta ja küsisime inimeste hoiakute kohta. Selgelt oli näha, et neil, kes olid ise kokku puutunud, kellel oli kas lähikonnas või sõprade hulgas keegi homoseksuaalne – gei või lesbi, olid hoiakud hoopis teistsugused," lisas Käsper.

Samal teemal

29.05.2013
Inimõiguste keskus: rassismil ei tohi Eestis kohta olla!