Krimi

TAMSALU TRAGÖÖDIA: alaealine Marily vägistati ja mõrva ajendiks oli avaldus politseile? 

Toimetas Karoliina Vasli, 2. aprill 2013 11:22
Maja, kus kahtlusalused elasid.Foto: Aldo Luud
Tamsalus võikalt tapetud 15aastast Marilyt võidi mõni aeg varem peksmise kõrval ka seksuaalselt kuritarvitada. Ja seda mõrvas kahtlustatava Natalja elukaaslase poolt. Selgub ka, et pead neiul küll maha ei võetud, aga tema keha oli täis kirvehoopidega tekitatud haavu.

Täna toimus Rakveres pressikonverents, kus Tamsalu juhtumi kohta jagas infot politsei ja prokuratuur. Kui siiani oli teada, et vahistatud on õde-vend Natalja (33) ja Valeri (15), keda kahtlustatakse mõrvas, siis selgus, et vahistatud on ka 51aastane Sulev. Teda kahtlustatakse seksuaalkuriteos ja Marilylt vabaduse võtmises. Sulev elas Natalja ja Valeriga ühes korteris, ta oli Nataljaga suhtes.

Samal teemal

Otsene seos?!

Meedias on räägitud, et 18. märtsil oli politseil asja Tamsallu Koidu tänava kortermaja juurde, kus oli lõhutud mainitud kolmiku korteri aken ja õues oli Marily, kes kaebas, et talle oli kallale tungitud. Järgmisel päeval läks Marily politseijaoskonda ja alustati ka uurimist. Väidetavat kallaletungijat, Marily kallimat Valerit aga enne 22. märtsi üle ei kuulatud (just siis Marily tapeti). Küll oli ta saanud kirjaliku kutse jaoskonda tulla. Saaremaalt pärit Marily aga viibis jätkuvalt vägivaldse ja pidevalt alkoholi tarvitava Valeri ja ta pere juures.

Viru ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Sirje Merilo käest küsiti, kas kutse saamisel (Valeri sai aru, et Marily tema ja Natalja vastu kaebas) ja edasistel vägivaldsetel sündmustel võis olla seos. Merilo rõhutas, et kõik on esialgne, aga: "Arvan, et sellel oli otsene seos." On võimalik, veretööga üritati teadlikult varjata ka Sulevi tehtut.

Pressikonverentsil puudutati ka teemat, kas politsei ikka käitus õigesti, kas tüdrukut poleks pidanud varem selle perekonna juurest ära võtma. PPA sisekontrolli büroo juht Raul Vahtra toonitas, et sisejuurdlus käib, aga tänase seisuga ei ole ühtegi ametniku suhtes süütegu tuvastatud. Ta märkis siiski: "Kui vastused saame, siis ei välista, et teatud otsused võivad tulla."

Peamiselt rapiti kirvega

Täna lükati ümber ka mitmed meedias kajastust leidnud väited. On räägitud, et neiul raiuti pea kirvega maha. "Tüdrukul olid juuksed maha aetud, aga pea ei olnud maha võetud," rõhutas Merilo. Ta lisas, et on teada, et tüdrukul oli hulgaliselt haavu üle keha. Täpse surmapõhjuse aga annab ikkagi käimasolev ekspertiis. Kas rohkem haavu oli noa või kirvega? "Põhjust on arvata, et suur enamus kirvega," märkis prokurör. Kas haavu tekitati veel ka pärast surma, pole veel teada.

On räägitud, et selle perekonna liikmeid oli varem tapmise eest karistatud, aga nii siiski pole. Näiteks Nataljat on varem karistatud varguste, röövimise ja avaliku korra raske rikkumise eest - viimati 2006. aastal. Raul Vahtra lisas, et politsei on saanud nende koju kümned ja kümneid väljakutseid. "18. märts oli sinna kolm väljakutset," sõnas ta. Vahtra sõnutsi oli üldiselt tegu olmetülidega, kus üldiselt reegliks: kui hommikuks kaineks saadi, siis ametlikku kaebust ei esitatud.

Vahtra toonitas, et ei saa siiski arvata, et politsei üldse pisitülidega ei tegele. Kui on väljakutse, minnakse ka kohale.

Esialgu on Valeri ja Natalja saanud kahtlustuse mõrva toimepanemises julmal viisil. Sulevit kahtlustatakse sugulise kire vägivaldses rahuldamises noorema kui kaheksateistaastase suhtes (seda isikuna, kes on varem samasuguse kuriteo toime pannud) ning ohvrilt vabaduse võtmises.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee