Tarbija

KÜLMA SÜÜ: börsihinnaga ja fikseeritud hinnaga elektripakett olid märtsis peaaegu võrdsed (6)

Toimetas Kristin Aasma, 31. märts 2013, 09:58
Foto: Stanislav Moškov
Sõltumatu tarbijakeskse elektripakettide võrdlusportaali Energiaturg.ee andmetel oli populaarseim börsihinnaga elektripakett märtsis vaid üks protsent soodsam kui populaarseim fikseeritud hinnaga pakett, mis oli ka tingitud sellest, et märtsi keskmine börsihind tõusis veebruariga võrreldes 14 protsenti.

Märtsis oli näiteks 1750 kWh aastatarbimisega korteril börsihinnaga pakett koos käibemaksuga keskmiselt vaid 0,13 eurot odavam kui 12kuuline enimvalitud fikseeritud hinnaga pakett.

Eramus tarbimisega 10 000 kWh maksab tarbija fikseeritud paketiga märtsis keskmiselt 0,72 eurot rohkem ning elektriküttega eramu, mille aastane tarbimine on 22 500 kWh, pakettide hinnavahe on märtsis keskmiselt 1,62 eurot. Hinnad sisaldavad käibemaksu, kuid tegemist on üksnes elektri maksumusega, ilma võrgutasude ja aktsiisideta.

Energiaturg.ee võrdles eraklientide seas kahte seni kõige populaarsemat elektripaketti. Arvutused tuginevad eelmise aasta detsembris Eesti Energia poolt 12kuulisele paketile pakutud fikseeritud elektrihinna ja 220 Energia ilma ettemaksuta börsihinnaga marginaali aritmeetilisele keskmisele, mis Eesti Energia avalike hinnakirjade järgi detsembris oli 5,845 senti/kWh ja 220 Energial vastavalt 0,2425 senti/kWh. Hindade arvutamisel on aluseks võetud Elektrilevi tüüpkoormusgraafik ja Nord Pool Spoti Eesti hinnapiirkonna 2013. aasta märtsikuu tunnihinnad.

Energiaturg.ee tegevjuht Moonika Kukke selgitas, et avatud elektrituru eelmistel kuudel on populaarseim börsipakett olnud tarbijatele märgatavalt soodsam valik - jaanuaris said börsipaketi kasutajad maksta kaheksa protsenti ja veebruaris 13 protsenti vähem kui fikseeritud hinnaga paketi tarbijad, märtsis on hinnavahe küll minimaalne, kuid jätkuvalt börsipaketi kasuks.

Sõltumatus tarbijaportaalis Energiaturg.ee saab võrrelda kaheteistkümne elektrimüüja elektripakette. Võrdlusportaal võimaldab alates 8. märtsist sõlmida elektrilepingud portaaliga liitunud müüjatega. Energiaturg.ee'ga on liitunud nii era- kui ka äritarbijate suunal elektrimüüja Elektrum Eesti OÜ ja äritarbijate suunal Elektrimüügi AS, aprilli alguses on lisandumas veel kaks elektrimüüjat.

Energiaturg.ee on sõltumatu võrdlusportaal sobiva elektripaketi leidmiseks, mida arendavad koostöös Advokaadibüroo GLIMSTEDT, investeerimisfirma Capital Mill ning IT-partnerina Helmes.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee