Eesti uudised

Eesti Energia on Ameerika põlevkiviprojektiga hädas (42)

Eesti Päevaleht, 28. märts 2013 08:01
Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts (vasakul), Eesti Energia esimees Sandor Liive (paremal).Foto: Liis Treimann/Postimees
Nõukogu esialgsest kahtlustest hoolimata otsustas Eesti Energia majandusminister Juhan Partsi heakskiidul 2011. aastal osta ikkagi USA-s Utah' osariigis põlevkivimaardlate omanikfirma Oil Shale Exploration Company (OSEC), kuid praegu on Eesti olulisim riigifirma selle projektiga hädas.

Kui kaks aastat tagasi rääkis Eesti Energia esimees Sandor Liive Eesti Päevalehele, et „kaevandus- ja majandustingimused on Utah's palju paremad kui Eestis", sest põlevikivikihi paksus on Eesti omast õhem, siis tänaseks on selgunud, et põlevkivikiht on Utah's tegelikult paksem, mistõttu on väiksem ka keskmine kivi õlisisaldus.

Muret teeb samuti, Eesti Energia Auvere õlitehasesse projekteeritud Enefiti tehnoloogia Utah' põlevkivi töötlemiseks hästi ei sobi. Samas kahe aasta eest nimetas Eesti Energia oma eelisena Utah's just seda, et riigifirma ei pea tehase rajamisel uut tehnoloogiat looma, vaid saab kasutada sama, mis Auverre rajatavas õlitehases.

Ka USA föderaalvalitsusele on oluline info, kas, kuidas ja millal käivitub Auveres asuv Enefit280 tehas.

Refereeritud artikkel tervikuna on Eesti Päevalehes.

Samal teemal

06.03.2015
Eesti Energia uus juht: 51 miljonit eurot neelanud Utah’ projekt jätab investorid külmaks
28.02.2014
Sandor Liive kuupalk tõusis 3000 euro võrra
09.03.2011
Eesti Energia hakkab USAs põlevkivitööstust arendama

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee