Eesti uudised
Reporteri video!

12 lapse ema: "Kellegi käest laenata ei taha, proovid ikka oma jõududega hakkama saada." (82)

Toimetas Kristin Aasma, 22. märts 2013, 21:11
12 lapse ema, Valgamaal elav Urve Laul (keskel) pereliikmetega.Foto: Kanal 2 Reporter
"Reporteri" telereisipreemia "Meie Tallinn" otsib inimesi, kes pole kordagi Tallinnas käinud.  Valgamaa kangelasema Urve Laul toob põhjenduseks, et oma 12 lapse kõrvalt ei ole jäänud tal aega Tallinna külastamiseks.

Aakre külas elava Urve Laulu tütar oli see, kes oma emast Kanal 2 "Reporterile" teada andis.

Lapserohke ema pole laste kõrvalt aega saanud pealinna tulla, aga ka raha on suurel perel alati korralikult loetud. "No eks see rahaprobleem ole kõige suurem olnud," rääkis proua telekanalile. "Ja eneseuhkus ka võib-olla - kellegi käest laenata ei taha. Proovid oma jõududega ikka hakkama saada."

Proua räägib, et Pärnus on tihti käidud, ja Tartus, aga Hiiumaale ja Saaremaale pole ta saanud.

Urve lapsed on kõik praeguseks suureks saanud ja omapead. Pere n.-ö. pesamuna, 23aastane Vahur töötab praegu Soomes ehitajana. 24aastane Kristina, kes emast Kanal 2le kirjutas, töötab pealinnas ettekandjana. Vanim, 41aastane Janis elab Aakres ja töötab mööblitehases osakonnajuhatajana.

Kogu elu on Urve laste kõrvalt tööd teinud ja töötab veel tänini. Ta töötab Aakre mööblivabrikus. Aga varem oli Urvel hoopis teine töö. "Olen 20 aastat autojuht olnud, veoauto peal," sõnas ta ja lisas, et vedada tuli kõike - nii sõnnikut kui ka killustikku.

Vanim poeg Janis iseloomustab ema, et ta on range, aga õiglane.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee