Eesti uudised

Politsei: kinnitatud turvavöö oleks päästnud kuue inimese elu ja 50 liikleja tervise  (19)

Toimetas Kristin Aasma, 22. märts 2013, 16:06
Kinnitatud turvavööFoto: Peeter Langovits / Postimees
Politsei on igapäevatöös täheldanud, et liiklejate teadlikkus ja suhtumine turvavöö kinnitamise vajalikkusesse on tänu iga-aastastele Maanteeameti ja politsei selgituskampaaniatele kasvanud, kuid möödunud nädalal korraldatud turvavöö kasutamise kontroll näitas ikkagi, et selle nõude rikkujaid sõidab meie teedel-tänavatel rohkem, kui politsei liiklusohutuse huvides sooviks. Mullu hukkus Lõuna-Eestis kuus ja sai vigastada 50 liiklejat, kes olid turvavöö enne sõidu alustamist kergemeelselt lahti jätnud.

Ikka ja jälle tuleb sõidukijuhtidele ning autos istuvatele kaassõitjatele selgitada, et turvavöö kasutamine on oluline nende endi ohutuse huvides. Uuringud näitavad, et kui turvavööd kasutaksid kõik juhid ja sõitjad, oleks hukkunute arv ca 10-20 protsendi võrra väiksem ning samavõrra väheneks liiklusõnnetustes saadavate vigastuste raskus, vahendab politsei kontrolli kokkuvõtet Lõuna prefektuuri pressiesindaja Agu Lall.

Üle Eesti leiti 341 turvavarustuse kasutamise nõuete rikkujat, nendest peaaegu pooled ehk 152 juhtu Harjumaal. Hiiumaal oli selliseid rikkujaid üks, Saaremaal kaks.

Enim karistusi määrati turvavöö mittekasutamise eest sõidukijuhtidele. Korduvalt politsei kontrolli alla sattunud turvavöö mittekinnitajaid oli 48 juhul ja jällegi suurem osa neist Harjumaal.

Laste turvavarustuse mittekasutamist avastas politsei 13 korral - hea märk on see, et nende seas ei olnud ühtegi korduvat turvavarustuse mittekasutajat.

Lõuna prefektuuri haldusala maakondades selgitati välja 164 turvavarustuse kasutamise nõuete rikkujat, nende seas oli turvavööta koguni 134 sõidukijuhti ehk ligi 82 protsenti rikkujatest. Turvavööta sõitjaid oli 22 ning laste turvatool puudus kaheksal juhul. Võrdluseks saab tuua, et eelmisel aastal karistati samuti märtsikuus läbiviidud turvavarustuse kasutamise kontrolli käigus üle 300 turvavöö kinnitamata jätnud liikleja.

Lõuna-Eestis avastati kõige enam turvavarustuse eiramise juhtumeid Tartumaal, kokku 69. Valgamaal oli taolisi rikkumisi 35, Viljandimaal 23, Jõgevamaal 15, Võrumaal 13 ja Põlvamaal 9.

Mullu hukkus Lõuna-Eestis kuus ja sai vigastada 50 liiklejat, kes olid turvavöö enne sõidu alustamist kergemeelselt lahti jätnud. Nende 56 inimese elud ja tervise oleks tõenäoliselt päästnud harjumus turvavöö alati kinnitada.

Lõuna prefektuuri korrakaitsebüroo juhi Indrek Koemetsa sõnul ei ole turvavöö kinnitamata jätmisega tekitatud vigastused sugugi inimese isiklik asi, sest vigastatu ravikulud tuleb maksta meie kõikide poolt solidaarselt ja need on kordades suuremad, kui hajameelsete rikkujate poolt riigikassasse laekuv trahviraha.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee