Eesti uudised

Austraalia politsei saatis eestlastest inimkaubitsejad ja väljapressijad kohtusse 

Urmas Kaldmaa, 22. märts 2013 06:56
Austraalia politsei saatis kohtusse Pärnust pärit Andres Tamlehe, keda süüdistatakse inimkaubanduses ja inimeste võlaorjusse saatmises. Tamleht peeti kinni möödunud aasta novembris Lääne-Austraalia suurima linna Perthi lennuväljal ja kohe pärast seda esitati talle esimene süüdistus väljapressimises.

Samadel asjaoludel on kohtusse saadetud ka Tamlehe (26) kaasosalised Henri Lebedev (24), Marko Stolts (22) ja Allar Ahtmann (24). Kõik neli süüdistatavat on olnud seotud Pärnu omaaegse kurikuulsa poksiklubiga Everlast.

25 000 Austraalia dollari (19 685 euro) suuruse laenu. Meestelt võeti passid ja maksti esmavajalikeks elamiskuludeks 100 Austraalia dollarit (ligikaudu 79 eurot) nädalas, ülejäänu võeti ära väidetava laenu katteks.

Kinnitamata andmeil olevat mõned tööotsijad nõutud summa ka tasunud ja saanud seejärel lahkuda. Eelnimetatud kaks pärnakat sellega aga ei nõustunud. Neil õnnestus põgeneda ja politseisse pöörduda. Käesoleval ajal töötavad nad Austraalia ajakirjanduse andmeil Austraalia idaosas.

Möödunud aasta juulis algatas Austraalia politsei inimkaubanduse uurimiseks operatsiooni "Overflow", mis Austraalia ajakirjanduse andmeil jätkub ka pärast eestlaste kohtu alla saatmist.

Kohus Tamlehe üle algab 9. aprillil ning ülejäänud eestlaste üle 26. aprillil.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee