Eesti uudised

Seksuaalvähemused pöörduvad politseisse: allkirjakampaania õhutab vaenu (76)

Karoliina Vasli, 16. märts 2013 11:02
Foto: Reuters
Paljud inimesed on viimastel päevadel oma postkastist avastanud petitsiooni, mis kutsub üles võitlema homode jaoks tähtsa kooseluseaduse vastu. Eesti LGBT (lesbi, gei, bi, trans) ühing kavatseb vaenu õhutamise pärast politseisse pöörduda.

SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks loodab 12. maiks koguda vähemalt 10 000 allkirja ja anda need riigikogule. Eesti LGBT ühingu president Helen Talalaev andis teada, et kuigi tänased seadused ei kaitse olulisel määral sellise aktsiooni eest, soovivad nad siiski politseile avalduse esitada. Ta ütles, et see on võimalus märku anda, et tegu on vaenu õhutamisega. "Samuti soovitame kasutada ära "makstud vastuse" ja petitsiooni autoritele vastuse oma seisukohaga tagasi saata - nõnda kõlab ühiskonnas hoolimist ja üksteisemõistmist toetavate inimeste hääl valjemalt."

Samal teemal

Ta märgib: "Eesti ühiskond on liialt väike, et inimesi üksteisele vastandada. Meie kõigi kõrval elab igasuguseid peresid: paljulapselised pered, kärgpered, üksikvanemaga pered, samast soost vanematega pered, vanavanematega pered."

Reformierakond tõmbas teemale lõplikult pidurit?

Mida kristlik sihtasutus ilmselt läbi ei mõelnud, on see, et taolise aktsiooniga tõmbavad nad juba varjusurmas olnud kooseluseaduse temaatikale just taas tähelepanu. Nad räägivad samasooliste kooselu reguleerimisest, millega justiitsministeerium praegu aktiivselt ei tegelegi. Minister Hanno Pevkur on riigikogus öelnud, et perekonnaõiguse valdkonnaga tegeletakse kolmes jaoks: rakendusprobleemid, laste õigused ja kaitse ning alles seejärel kooselulised küsimused. Eesti Inimõiguste Keskuse võrdse kohtlemise programmi juht Marianne Meiorg ütles hiljuti, et seksuaalvähemuste kooselu puudutavaga hakatakse tegelema aasta või paari pärast.

Õhtulehe allika sõnutsi on aga Reformierakond suhteliselt ebamugavale teemale üleüldse pidurit tõmmanud. Sellega tuldi välja 2011. aastal, kuid reaktsioonid on olnud vastakad. Ka näiteks koalitsioonipartner IRL on öelnud, et praegugi on kõik korras ja kooselu täiendavalt reguleerima ei peaks. Justiitsminister (toona veel Kristen Michal) olla 2012. aasta teises pooles ministeeriumis teatanud, et teemaga rohkem ei tegeleta.

Samal teemal

20.03.2013
Erki Nool kutsub vältima homode seltskonda
07.03.2013
Homode jaoks tähtis kooseluseadus kogub riiulil tolmu?
01.10.2012
Kirikute Nõukogu: homoseksuaalsus on patt!