Eesti uudised
Artiklit parandatud ja täiendatud kell 19.45!

Eesti Energia õlitehases lahvatas 20 meetri kõrgune leek (24)

Delfi, 2. märts 2013, 16:47
Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive Auveres õlitehasele nurgakivi panemas 2010. aastal.Foto: Peeter Langovits / Postimees
Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive rääkis eilsel majandusaasta aruande tutvustamisel, et Auveresse rajatud põlevkiviõli tehases toimus tehniline tõrge, mistõttu on selle täisvõimsusel käivitamine edasi lükkunud.

Liive sõnutsi tekkis õlitehase tigukonveieril mehhaaniline tõrge, seal põles gaas ära ning „leek käis 20 meetri kõrgusele", nii et Sillamäele oli paista.

Liive selgitas hiljem Delfi ajakirjanikule, et ilmselt rääkis ta eile pisut segaselt, mistõttu on uudises segamini läinud tigukonveieri mehaaniline tõrge ja tehase käivitamise käigus täiesti loomulik paarikümne meetrine tulelont: "Selle leegi kõrgus võis tõepoolest olla 20 meetrit, aga see näitas, et tehas läks korralikult käima."

Delfi majandustoimetusele vihjati juba mitu kuud tagasi mitme eri allika kaudu Auvere õlitehases toimunud plahvatusele, mille tulemuseks olid osaliselt eest löödud aknad ja uksed, samuti koledasti tahmunud seinad, kuid sügisel väideti Delfile, et ühtki õnnetust ega tõrget ei ole Auveres toimunud.

Bloomberg kirjutas mullu novembri lõpus, et Sandor Liive sõnul on tehase ehitus graafikust kuus kuud maas.

Refereeritud artiklit tervikuna saab lugeda Delfist.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee