Eesti uudised
ANNA TEADA: kas oled märganud, et arstiaega on aina raskem saada?

Ravijärjekorrad haiglates pikenevad  (51)

Toimetas Marge Sillaots, 2. märts 2013, 08:26
Foto: Stanislav Moškov
Ravijuhtude vähendamine, lisaraha suunamine palkadeks, viisiaja pikendamine ja mitmed teised tegurid, on hakanud tasapisi patisentide ravijärjekordasid ning ooteaega pikemaks venitama.

Postimehe ajakirjanik üritas aega kinni panna Lääne-Tallinna keskhaigla ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla e-registratuuri kaudu ning selgus, et väga paljude arstierialade juurde pole võimalik "tasuta" aega kinni panna, on vaid tasulised ning vahel ei ole sedagi.

Sageli peab pidevalt jälgima ja vaatama, kas on vabu aegu tekkinud, mida on enamasti just kuu alguses, kus haiglad oma töögraafikuid paika panevad ja järjekordi avavad.

Haigekassa juht Tanel Ross ütleb, et ta on kõigist neist probleemidest teadlik: et inimesed ei saa ennast üldse järjekorda registreerida, et haiglad "avavad" järjekordi üsna suvaliselt, et metoodika millega järjekordade pikkust mõõdetakse ei päde.

Rossi sõnul on järjekordade probleem Haigekassa prioriteet ja just praegu on Haigekassa tegemas üht uuringut ning muutmas ka järjekordade arvestuse põhimõtteid.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee