2
fotot
Rahvas Tallinnas Vabaduse väljakul vabariigi aastapäeva sõjaväeparaadi eel 2011. aastal. (Toomas Huik/Postimees)

Tali on ehk nii mõnegi meist lõplikult tüüdanud, kuid ilmajaama kevadprognoosid jäävad paraku lähemasse tulevikku, sest kevadejuttu on Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudi ilmaprognoosija Taimi Paljaku sõnul veel vara rääkida. Võimutsev talv aga soosib eelseisvat vabariigi aastapäeva igati, lubab ta.

Kevadeootajaid võib hakatuseks lohutada, sest külmakraadidel pole pikka pidu. „Järgmise nädala algul läheb päev-päevalt soojemaks, nii et kolmapäeva päev on juba sula," valgustab Taimi Paljak lähemate päevade ilmakaarti. Ka suurt lumesadu polevat järgmise nädala kesknädalani ette näha.

Päikesega on seevastu raskemad lood. „Ei taha ta meil siin kuidagi...," jääb ilmaennustaja oma andmete interpreteerimisel kõhklema. „No praegune pilt on, et ehk nädalavahetusel ja uue algul ka, kui tuul tugevamaks läheb, on ilm heledam. Vabariigi aastapäeval võib lõuna pool natukene päikest teha," arvab Paljak.

24. veebruaril tõotabki ilmataat välisüritusi igati soosida - kuigi kirgast päikesepaistet pole oodata, on pehme sajuta talveilm. Paljaku sõnul võib küll lõunapoolsetes maakondades öösel külma olla 15-16 kraadi, kuid Põhja-Eestis nii madalaid temperatuure ei tule.

„Tallinnas võib ju öösel 8-9kraadist külma teha, aga võib hommikuks juba -5 kraadini tõusta ning päev on kolme kuni viie külmakraadiga. Edelatuul ei ole tugev. Peaks olema igati kena ilm," räägib Paljak. „Võib-olla isegi piilub päike välja," avaldab ta veelkord lootust.

Ja siis, kui Eesti sünnipäevapidu peetud, tuleks varuda kannatust veel paariks nädalaks, sest siis tungib päike juba aina rohkem pilve tagant välja.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis