Natascha KampuschFoto: Scanpix Sweden
Õhtuleht.ee 19. veebruar 2013 15:00
Kaheksa ja pool aastat Wolfgang Priklopili meelevallas elanud Natascha Kampusch on lõpuks valmis rääkima rohkem suhetest oma röövijaga, kelle suhtes valdavad teda segased tunded. Ta on öelnud, et Priklopil võiks olla elus, et rääkida seda lugu enda seisukohalt.

Naine eemaldas saladusekatte eile, oma 25. sünnipäeval, Saksa telekanalile enne filmi "3096 päeva" linastumist. Film põhineb Kampuschi mälestustel ahistaja vangistuses oldud päevadest, kirjutab Daily Mail. Natascha Kampuschi osa mängib filmis Põhja-Iirimaa näitlejanna Antonia Campbell-Hughes. Film linastub sel kuul kogu Euroopas.

Kampusch ütles jutusaates, et politseijuhtumist on saanud avalik lugu ning see pani ta nõustuma muutustega filmi stsenaariumis, mis näitavad kallaletunge. Kui saatejuht Günter Jauch küsis temalt, "kas ta kavatseb sellega öelda publikule: see on see, mis juhtus, aga nüüd, palun, jätke mind rahule?", vastas Kampusch: "Jah."

Wolfgang Priklopil röövis Natascha Kampuschi 1998. aasta 2. märtsi hommikul, kui tüdruk oli kooliteel. Mees hoidis tüdrukut oma maja keldris Strasshofis, Alam-Austrias. Tüdruk pääses vangistusest 2006. aasta 23. augustil. Mees tegi seejärel enesetapu, viskudes rongi alla.

Kampuschi valdavad segased tunded mehe suhtes, keda ta nimetab kurjategijaks. Naine on teeninud oma elujuhtumist televisioonile ja ajakirjadele kõneldes ning raamatute müügist miljoneid.

Nüüd rääkis ta, et ta kannab Priklopili fotot kogu aeg endaga kaasas, elab tema majas, hooldab tema autot ning reisib vale nime all välismaal, kuna soovib vältida tähelepanu.

Kampusch ütles isegi, et ta sooviks, et Priklopil oleks elus ja saaks rääkida oma versiooni sellest loost. Kelder, kus teda kinni hoiti, on nüüd täis aetud.

"See, et ma olin laps, kui see juhtus, aitas mind tõeliselt. Lapsena oled sa veel naiivne ning usud õiglusse," rääkis naine.

Tema sõnul oli ta Priklopilist, kel ei olnud iial tüdruksõpra olnud, intellektuaalselt kõrgemal. Mees kavatses Natascha eest hoolitseda, kuni ta temasse armub. "Mida rohkem ma tema kohta teada sain, seda rohkem võisin ma läbi näha tema kavatsusi," rääkis naine.