Eesti uudised

Maakler Relika Roostalu sugulased peavad nüüd uusi naabreid taluma (1)

Sven Harjo, 18. veebruar 2013 06:59
JOHANNES EI TAHA TÜLI: Ta kinnitab, et nemad tahavad poolt paarismaja kindlasti endale. Foto: Stanislav Moškov
Võlglasest maakleri Relika Roostalu sugulased ja paarismajast poole ostnud perekond Pih elgas peavad nüüd ühe katuse all hakkama saama. "Vaevalt midagi head tuleb. Aga elagu, ega mina saa keelata," lausub poole maja omanik Vootele Pihelgas.

ETV "Pealtnägijas" juba kolm korda käsitletud majakisma jõudis teisipäeval omamoodi vahefinišini, kui Pihelgased viisid Relika Roostalu asjad paarismaja enda poolest minema. "Asi on praegu politseis," ütleb maja teises pooles elav Relika mehe vanaisa Johannes (85). "Seitse inimest tassisid asju neli tundi."

Vootele Pihelgas pole Relika äia, ämma ja Johannesega sisuliselt ühe katuse all elamise suhtes eriti optimistlikult meelestatud. "Aga kuna nemad on ka elamise eest võlgu, siis ma usun, et asja loomuliku jätkuna lähevad ka nemad sealt välja," lausub Vootele. Ta märgib, et paarismajal on ühine ainult kanalisatsioon ja seega ei pea tulevikus naabritega ühiseid olmemuresid lahendama.

Samal teemal

"Võib-olla lähme minema."

"Oleme seal käinud väga üksikud korrad, ega mingit erilist suhet pole. Karta pole midagi peale ebamugavustunde. Aga nüüd on seda juba seitse kuud olnud ja olukord on parem kui alguses."

Gerli Pihelgas on uute naabrite suhtes sõbralikum ja optimistlikum. "Ma ei saa öelda, et ma ei tahaks nendega kõrvuti elada, sest ma ju ei tunne neid veel," räägib Gerli. "Relika äi ei ole halva inimesena tundunud ja on seni üsna mõistlik olnud. Samas on ta alati üritanud oma lapsi kaitsta. Eks ta peab ise otsustama, mis seisukoha võtab, kui me sinna kolime. Kui ta ise tahab, et me läbi ei saa, siis on see tema valik."

Johannese sõnul tuleb nüüd kruntide vahele traataed ehitada. "Eks seda peab vaatama, võib-olla läheme kõik siit minema. Ega see pole mingi elu, kui kõrvalt inimestega kiskuda," räägib ta. "Nad on sellised omamoodi inimesed, niipalju kui mina aru sain, siis see noorik on veidi hüsteeriku moodi. Eks näe, mis tuleb. Minul on aastaid ka juba omajagu."

Johannes seletab, et ka tema perel on enda majaosa ostmine pooleli, aetakse pangaga asju. "Tahame seda kindlasti endale. Relika plaanis ju ka osta, aga see pärisomanik oli niivõrd rahahädas, kiirus oli taga ja tema tahtis järelikult nii neid asju ajada," viitab Johannes meedia ja avalikkuse kaasamisele.

Ei maksnud üüri

"Kõige lollim on see, et kajastus on olnud nii ühepoolne," nendib ta. "Ja ma ei saa aru, miks firma Relika töölt lahti lasi. Polnud ju mingit tööalast pahandust ja ta on üks suurema läbimüügiga maakler."

Konflikt Saku vallas Kaiu teel asuva paarismaja ühe poole pärast sai alguse, kui perekond Pihelgas selle notarilt ostis. Selles paarismaja osas elas maakler Relika Roostalu, kes ei maksnud üüri ega soovinud sealt ka välja kolida. Oma tegevuse õigustuseks otsis ta kõikvõimalikke argumente, esitas asja venitamiseks kohtusse hulga hagisid, tehes majaosa uute omanike elu põrguks. Nüüd, kui uued omanikud tema asjad majast välja viisid, esitas Roostalu politseisse avalduse, et selle tegevuse vältel on kaduma läinud seif tuhandete eurodega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee