Eesti uudised

Loe, mida suurt on korda saatnud uued Tartu aukodanikud! 

Toimetas Kristin Aasma, 14. veebruar 2013, 17:52
Tartu linna uued aukodanikud (vasakult): kirjanik Ene Mihkelson, emeriitprofessor Ülo Kaasik ja professor Mart Ustav. Peeter Langovits ja Ain Protsin/Postimees, Aldo Luud
Linnavolikogu otsusel said Tartu aukodaniku tiitli Tartu Ülikooli emeriitprofessor Ülo Kaasik, kirjanik Ene Mihkelson ja Tartu Ülikooli professor Mart Ustav. Teenetemärgi Tartu Täht pälvisid lennundusmuuseumi rajaja Mati Meos, Treffneri gümnaasiumi õppealajuhataja Aime Punga ning kirurg Toomas Väli.

Matemaatika-informaatika emeriitprofessori Ülo Kaasiku initsiatiivil loodi 1959. aastal Tartu Ülikooli arvutuskeskus ning hangiti Eesti esimene elektronarvuti. Kaasiku laialdased teaduslikud huvid peegelduvad tema ligi kahesajas publikatsioonis, tal on väga suur osa eestikeelse matemaatikakirjanduse arendamises, teatas Tartu linnavolikogu.

Tartu Ülikooli biomeditsiinitehnoloogia professor Mart Ustav on rahvusvahelise renomeega teadlane papilloomviiruste uurimise alal. Ta on andnud suure panuse Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudi tegevusse ja arendamisse.

Insener Mati Meos on töötanud Eesti Teaduste Akadeemia juures, olnud Riigikogu liige ning alates 2000. aastast seotud Tartu soojamajanduse arendamisega ASi Fortum Tartu juhatuses. Meos on Eesti Lennundusmuuseumi rajaja.

Aime Punga on töötanud Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumis (endine Tartu 1. Keskkool) alates 1976. aastast, 1985. aastast õppealajuhatajana. Pungal on silmapaistev roll Treffneri gümnaasiumi kujunemisel edukaks, paljude õppesuundade ja valikainetega gümnaasiumiks, tema loodud on tänaseni väga hästi töötav kursuseõppe süsteem.

Tartu Ülikooli Kliinikumi kirurgi Toomas Väli elutöö on maksasiirdamise kui ravimeetodi kasutuselevõtt ja juurutamine Tartus. Balti riikide esimene maksasiirdamine tehti 1999. aastal Tartus, tänaseks on kliinikumis dr. Väli eestvedamisel ja osalusel tehtud üle 30 operatsiooni.

Aukodaniku nimetused koos sellega kaasneva Tartu Suurtähega ja Tartu Tähed antakse üle 23. veebruaril Eesti Vabariigi 95. aastapäevale pühendatud aktusel Vanemuise kontserdimajas.

Tartu linna aukodaniku nimetus on auavaldus Tartu linnale elutööna osutatud väljapaistvate teenete eest. Tartu Täht antakse Tartu linnale osutatud eriliste teenete eest.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee