Eesti uudised
Õhtulehe video! Vaata galeriid!

SEKSIEALISED? Teismelised tüdrukud tantsisid odavamate kondoomide nimel (50)

Viljar Voog, 13. veebruar 2013, 20:05
Foto: Viljar Voog
Täna on Rahvusvaheline Kondoomipäev. Eesti HIV-positiivsete Võrgustik korraldas Tallinnas ja Narvas selle tähistamiseks tantsulisi meeleavaldusi, et juhtida tähelepanu kondoomide kõrgetele hindadele.

Tallinnas tantsisid teismelised tüdrukud, kellest noorimad käisid alles 9. Klassis, Solarise keskuse aatriumis. HIV-positiivsete võrgustiku kommunikatsioonijuhi Raul Lindemanni sõnul ei olnud tantsijad kindlasti mitte liiga noored: „Mina olin enne koolis õpetaja ja minul 8.-9. klassis oli vähe lapsi, kes ei olnud seksinud. Tänapäeval sellises vanuses inimesed juba seksivad."

Lindemanni sõnul jagatakse täna ja homme üle Eesti kokku 20 000 tasuta kondoomi. „Meie jagamise protseduur on väga kaootiline: me teeme seda kaubanduskeskustes, me teeme seda linnatänavatel, me käime riigiasutuste uste taga ja jätame sinna infolaudadesse, riigikokku juba viisime, aga meie eesmärk on siiski jõuda noorteni," räägib mees.

Kõige selle eesmärk on survestada riigijuhte ette võtma samme kondoomide hinda alandamiseks, et noored jaksaksid endale neid osta või et need oleksid muudmoodi kättesaadavad.

Samal teemal

17. veebruar 2014, 17:12
Kondoome osta internetist! Aga on see ikka ohutu?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee