Pilt on illustreeriv. (SXC)

Möödunud nädalal nõudis harvaesinev haigus meningokok Eestis üheaastase lapse elu.

Internetis kirjeldas traagilist juhtumit lapse ema sõbranna, kelle sõnul algas haigus tavalisest palavikust, mis kahe päeva pärast üle läks. Nädal aega hiljem tõusis taas palavik, laps oksendas, kehale tekkisid laigud ja viimaks pisike suri.

Terviseameti pressiesindaja Iiris Saluri tõdes, et selline kurb sündmus leidis tõepoolest aset.

Et teada saada, kas keegi lapse perekonnast võib olla veel nakatunud, on kõiki haigestunu lähikontaktseid uuritud ning neile on määratud profülaktiline antibiootikumravi.

Saluri kinnitas, et Eestis haigust õnneks eriti tihti ei esine. Mullu oli tema sõnul kuus juhtu, 2011. aastal kaheksa haigusjuhtumit ja 2010. aastal kõigest kaks.

"Viimati suri Eestis meningokokk-nakkuse tagajärjel inimene 2009. aastal," lisas ta.

Meningokoki-nakkus on tõsine nakkushaigus, mis sõltuvalt kliinilisest vormist võib lõppeda haige surmaga, kirjutatakse Terviseameti koduleheküljel.

Nakkusallikaks on haige inimene või haigustunnusteta bakterikandja, haigus levib väga kergesti. Haigustekitajad kanduvad üle inimeselt inimesele piisknakkuse teel, köhimisel või aevastamisel. Nakatumise oht suureneb pikaajalisel ja lähedasel kokkupuutel haige või bakterikandjaga.

Meningokoki-meningiidi haigusnähud on: peavalu, kõrge palavik (kuni 40°C kraadi), oksendamine, teadvuse hämardamine ning kuklalangestus.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis