Eesti uudised
Fotod!

Võrumaal avati Balti riikide moodsaim, Tsiatsungõlmaa lasketiir (23)

Toimetas Kristin Aasma, 6. veebruar 2013, 18:18
Tsiatsungõlmaa lasketiir Kaitseministeerium
Kaitseminister Urmas Reinsalu ja Kuperjanovi jalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Maidu Allikas avasid täna Võrumaal Tsiatsungõlmaa uue lasketiiru, mis parandab oluliselt ajateenijate väljaõpet.

300-meetrine Tsiatsungõlmaa lasketiir on Balti riikide moodsaim. Esmakordselt on lasketiirus kasutusel elektrooniline sihtmärgisüsteem, tänu millele saavad laskjad lasketulemusi kontrollida senisest ajasäästlikumalt, teatas Kaitseministeerium. Samuti vähendab tiiru uudne poolkinnine konstruktsioon tunduvalt müra ümbruskonna elanike jaoks ning tagab senisest suurema ohutuse. Kui varem piiras lasketiiru 2,5-kilomeetrine ohutusala märkimisväärselt kohalike elanike liikumist, siis nüüd on ohutusala vaid 200 meetrit.

Tsiatsungõlmaa lasketiiru hakkavad kasutama eelkõige Kuperjanovi jalaväepataljoni ajateenijad, Lahingukooli õppurid ja kohalikud kaitseliitlased. Koos lasketiiruga on nende kasutuses nüüd ka värskelt valminud õppeklass, välisöökla, telkimiskohad ja liikumisteed.

Kaitseministeerium investeerib tänavu taristusse 44 miljonit eurot, millest suur osa on ette nähtud ajateenijate olme- ja väljaõppetingimuste parandamiseks.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee