Uudised

Saksamaa andis Eesti mereväele miinitraaleri  

20. juuni 1997, 00:00

Saksamaa andis üleeile Eesti mereväele üle miinitraaleri Olev, mis koos Saksamaa poolt suve lõpul üle antava miinitraaleriga Kalev viib Eesti merekaitse uuele tasemele.

Eesti mereväe ülema sõnul on uued laevad Sulevist veidi väiksemad ja viimane jääb siiski edasi Eesti mereväe lipulaevaks. Miinitraaler Olev, endise nimega Diana, on ehitatud 1967. aastal ja anti üle pärast põhjalikku remonti ning on heas tehnilises seisus. Laeva võttis vastu Eesti mereväe meeskond eesotsas nooremleitnant Ivo Kotelnikoviga. Laeva üleandmise pidulikul tseremoonial Saksamaa mereväebaasis Olpenitzis osalesid Eesti mereväe ülem Leit, Eesti Saksa saatkonna sekretär Heiki Sirkel ja Saksa mereväe ülema kohuseid täitev mereväe peastaabi ülem kontradmiral Dieter Hülsemann.

Pärast Eesti lipu heiskamist jätkas Olev Saksamaal väljaõpet koos miinitraaleri Kalev meeskonnaga. Viimane võetakse Eesti mereväe koosseisu 8. augustil. Olev ja Kalev saabuvad Eestisse tänavu 18. septembril. Olevi veeväljasurve on 230 tonni, pikkus 38, laius 8,3 ja süvis 2,2 meetrit, kiirus 14 sõlme ja meeskond 24 inimest. Laeval on üks 40-millimeetrine kahur. Kalev on oma mõõtmetelt Oleviga identne. Eesti mereväe suurim alus Sulev on ehitatud 1970. aastal, selle veeväljasurve on 382 tonni, pikkus 47, laius seitse ja süvis kaks meetrit ning kiirus 22 sõlme, aluse relvastuses on üks 25-millimeetrine kahur.

Eesti mereväel on veel väiksemad jäälaev Ahti ja kiirkraater Griff, millel on samuti kahur, ning abilaevad Laine ja Mardus. (BNS)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee