Eesti uudised

Tasuta ühistransport laieneb: Keila ainukeses bussis võivad kõik inimesed edaspidi priilt sõita (27)

Karoliina Vasli, 30. jaanuar 2013, 12:45
Pilt on illustreeriv!Foto: Arno Saar
Tallinna linnameedia ehk Raepress teatas, et Tallinn tervitab Keila linna, kus alates 1. veebruarist toimib sarnaselt Tallinnale tasuta ühistransport. Keila kõneisik Valdur Vacht ütleb selgituseks, et see on lihtsalt majanduslikult mõttekam plaan.

"Keila otsus näitab, et pealinna eeskuju on nakkav ja ka teised omavalitsused suudavad hea tahte juures oma elanikele tasuta transporti pakkuda. Nüüd on meid juba kaks, kes sellega hakkama tahavad saada. Ehk tuleb meiesuguseid veel," sõnas Tallinna linnapea Edgar Savisaar. Keilas on võimul Keskerakond, Reformierakond, sotsid ja valimisliit Sõbralik Keila.   

"Majanduslikult on see meile kasulikum," märgib ta. Tasuta ühistransport on kasulikum? Vacht selgitab, et nii jääb ära piletisüsteemi käigushoidmise kulu. "Valdav osa sõitjatest ongi pensionärid ja õpilased, kes sõitsid niigi tasuta."

Vacht räägib, et kuulis juba, et isegi Tallinna linnapea rääkis, et Keila saanud eeskuju Tallinnast. "Võib lisada, et meie ühe bussiga võivad kõik tasuta sõita. See ei kehti vaid Keila elanikele."

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee