2
fotot
Evelin Ilves andis Paul Bocuse’i abikaasale Raymonde Bocuse’ile üle kutse korraldada Bocuse d’Or Euroopa voor 2018. aastal Eestis. (Johannes Arro)

Prantsusmaal Lyonis mainekat kokandusvõistlust Bocuse d'Or külastanud Evelin Ilves andis korraldajatele üle Ettevõtluse Arendamise Sihtastuse kutse korraldada võistluse Euroopa voor 2018. aastal Eestis.

"Bocuse d'Or'i võistluse toimumine Eestis oleks meie kokkadele ja meie kokakunstile suureks auks," ütles Evelin Ilves kutset üle andes. Ta lisas, et 2018. aasta on Eestile mitmel põhjusel oluline – siis tähistatakse Eesti Vabariigi 100. aastapäeva ja Eesti on Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja.

Lyonis toimub eile ja täna Bocuse d'Or'i finaalvõistlus, millest võtavad osa 24 riigi esindajad. Eesti esindaja Heidy Pinnak on ühtlasi tänavuse Bocuse d'Or finaali ainus naissoost kandidaat. "Mul on hea meel, et karmil ja maskuliinsel tippkokkade võistlusel on läbi löönud Eestist pärit naine ning tema loomingu kaudu saame võistlusel tutvustada nii laiemalt Põhjamaadele iseloomulikke kui ka konkreetselt Eesti päritolu tooraineid," sõnas presidendi abikaasa.

Evelin Ilves külastas eile ka Paul Bocuse'i Instituuti, kus õpitakse kokakunsti ja viiakse läbi akadeemilisi uurimustöid erinevatest toiduga seotud valdkondadest. Instituudis käib 450 õpilast 40 erinevast riigist, õpe kestab 3-5 aastat.

"Väärib tunnustust, et instituudis, kus antakse maailmatasemel kokaharidust ja õpetatakse sealjuures oma söögikoha pidamise oskust, saadakse ühtlasi täielik väljaõpe koolikokana töötamiseks. Seega tulevad sealt tippkokad mitte ainult restoranidesse ja toitlustuskohtadesse, vaid ka haridusasutustesse," lisas Evelin Ilves.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Juhan Mellik
Telefon 51993733
juhan.mellik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis