Eesti uudised
Tänavune trahvisumma juba üle 8000 euro!

Mupo juht trahvimisest: ka kontrolör on inimene ja oskab hinnata, kas tegu on tahtliku eksimusega (84)

Karoliina Vasli, 29. jaanuar 2013, 15:34
Tallinna elanikud, kas olete juba validaatorite ja roheliste ühiskaartidega harjunud?Foto: Arno Saar
Seoses tasuta ühistranspordi tulekuga on jutuks olnud, kas tallinlane võib ka lihtsalt teadmatusest bussijänese sildi külge saada. Mupo juht Monica Rand ütleb, et infot on jagatud piisavalt. Ta selgitab, et paraku puutuvad kontrolörid igapäevaselt kokku ka ülbikutega, kes põhimõtteliselt ühiskaarti ei tunnista.

Rand rääkis Õhtulehele, et esmaspäevase seisuga on tänavu koostatud 426 trahviotsust kogusummas 8152 eurot. "Trahvimise peamised põhjused on: sõidupileti või muu sõiduõigust tõendava dokumendi esitamise kohustuse mitte täitmine ja sõidu e-kaardiga valideerimise kohustuse mittetäitmine," märgib Rand. Ta lisab, et umbes 77 protsendil piletita reisijatest pole esitada ühtegi sõiduõigust toetavat dokumenti.

Rand sõnab, et trahve tavapärasest rohkem vaidlustatud ei ole. "Vaidlusi on esinenud, kuid need üritatakse kohapeal lahendada ja väited üle kontrollida erinevatest andmebaasidest."

Samal teemal

Õhtulehe lugejad on kommentaariumis kurtnud, et teavitustöö jäi napiks ja uus süsteem on keeruline. Rand ütleb, et tänaseks on linnaasutuste poolt tehtud piisavalt teavitustööd. Ta toob näiteks, et aasta esimesel nädalal olid bussides mupo patrullbrigaadid, kes abivajajaid nõustasid ning infovoldikuid jagasid. "Järgneval kahel nädalal suhtusid kontrolörid sõitjate kontrolli teostamisel eksijatesse leebemalt."

Rand: ka mupo kontrolör on inimene 

Kui aga inimene ikkagi ühistranspordis väidab, et ta lihtsalt ei osanud ühiskaarti kasutada, kas kompromissid mupo töötajatega on võimalikud? "Ka mupo kontrolör on inimene ning oskab välimuse ja käitumise järgi hinnata, kas tegu on tahtliku või tahtmatu eksimusega," vastab Rand. "Paraku puutub mupo kontroll igapäevaselt kokku ka reisijatega, kes moonutavad fakte ja ei anna tõest informatsiooni. Samuti on inimesi, kes ei ole siiani endale ühiskaarti soetanud ning suhtuvad selle vajalikkusesse ja valideerimisse üleolevalt."

Aktiivsed ühistranspordikasutajad on Õhtulehele viidanud, et patrulle on varasemaga võrreldes vähem. Rand lükkab selle väite ümber. "Kontrolöride arv on sama võrreldes eelmise aastaga."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee