Eesti uudised

Noorsotsid: Rahvakogu on võimalus muuta poliitilist kultuuri (2)

Toimetas Kaspar Käänik, 20. jaanuar 2013 15:33
Foto: rahvakogu.ee
Noored sotsiaaldemokraadid kutsuvad inimesi üles aktiivsemalt kasutama rahvakogu.ee lehekülge ning esitama oma ettepanekuid. Noorsotsid toetavad ettevõtmise mõtet ja avaldavad lootust, et käimasolev protsess muudab poliitikas võimulolevate suhtumist.

"Rahvakogu on loogiline jätk viimase aasta jooksul toimunule, kuid kindlasti ei tohiks ettevõtmine olla kodanikuühiskonnale koht, kus puhkama jääda, tegemist on alles esimeste sammudega küpsema ühiskonna suunas," nentis noorsotside volikogu juhataja Janar Tiiroja. Tema sõnul peaks järgmised sammud tulema kodanikuühiskonna algatusel, mitte valitsuse tegemata jätmistest või käitumisest tingituna.

Noorsotsid leiavad, et inimeste aktiivne panustamine Rahvakogusse toob kaasa suuremad arutelud praeguse poliitika sisu ja vormi üle, mis sunnivad viimaks erakondi enda suhtumist rahvasse muutma. Arutelud poliitikute ülbuse ja käitumise osas asenduksid sisuliste aruteludega avalikkuse ees.

Kodanikuühiskonna eesmärk on nüüd näidata, et Rahvakogu ei ole vaid ühekordne õhu väljalaskeventiil, vaid algus tugevale demokraatlikule ühiskonnale.

"Praegune protsess peaks viima mõistmiseni, et mõlemad pooled vastutavad, et valimistevahelisel ajal toimuksid sisulised ja demokraatlikud arutelud," leiab Tiiroja.

Noorsotsid ootavad rohkem aktiivsust Rahvakogus ka tegevpoliitikutelt, sest praegu on suurepärane võimalus, kus sisuliste asjadele üle arutleda koos rahvaga. Ühiskond peaks poliitikutelt nõudma taolist käitumist, kuna sel teel on võimalik tuua tavapäraselt suletud ringis toimuvad arutelud rahva sekka.

Samal teemal

11.01.2015
TV3 | Noorsotside pikett koalitsioonipartneri peakorteri ees tekitas segadust. Ossinovski närviliselt: "Ma ei tea sellest mitte midagi!"
08.00.2013
Rahvakogu tõehetk tuleb riigikogus
07.00.2013
ÜLESKUTSE: igale aktivistile oma rahvakogu!