Pilt on illustreeriv!Foto: AP
Toimetas Karoliina Vasli 17. jaanuar 2013 10:53
Täna saatsid 75 perekonda, kus on kasvamas kaksikud või kolmikud, kõigile riigikogu sotsiaalkomisjoni liikmetele ja sotsiaalminister Taavi Rõivasele pöördumise, milles paluvad muuta töölepingu seadust nii, et isapuhkus oleks 10 tööpäeva iga sündiva lapse kohta.

Selle aasta 1. jaanuarist taastati isapuhkuse finantseerimine riigieelarvest. Isapuhkust saavad isad võtta perioodil, mis vahetult eelneb ja järgneb lapse sünnile. Töölepinguseaduses ei võeta aga arvesse seda, kas sünnib üksiklaps või mitmikud – mõlemal juhul saab isa võtta kuni 10 tööpäeva isapuhkust, seisab nende perekondade ühisteates.

"Leiame, et isa peaks saama 10 päeva isapuhkust iga lapse kohta, sõltumata sellest, kas lapsed sündisid paariaastase või paariminutilise vahega," ütles pöördumise eestvedaja Kairit Kolsar ning lisas, et riigil tuleb lõpetada kokkuhoid perede arvelt, kes seda toetust just eriti vajavad.

"Mitmikraseduse ja mitmike hooldamise eripära väärib lisatähelepanu nii meditsiinis kui ka õigusloomes. Praegu puuduvad riigi toetussüsteemid peredele, kes on ootamatult saanud üks või kaks last planeeritust enam ning peavad seetõttu toime tulema väga keerulises olukorras," selgitas Kolsar, kelle peres kasvavad peale 11-kuuste kolmikute ka kaks veidi vanemat last. "Loodame, et meie ettepanekut võetakse tõsiselt ning muudatused viiakse kiiresti õigusaktidesse, et tulevastel mitmike vanematel oleks veidigi kergem."