Eesti uudised

Kaitse-eelarvest kulub 45 000 eurot külakeskuse katuse remondiks (8)

Andres Põld, 17. jaanuar 2013, 07:01
Sissepääs Nursipalu harjutusväljakule. Foto: Raigo Pajula. (Postimees)
Kaitseministeerium remondib kohalike elanike poolehoiu võitmiseks 45 000 euro eest Võrumaa Nursi külakeskuse katuse.

Kaitseminister Urmas Reinsalu nentis eile riigikogus saadikute arupärimistele vastates, et riigikaitselised objektid toovad kaasa teatud koormisi ja piiranguid kohalikule kogukonnale. Seetõttu on koostöö kohalike inimestega, toetades nendele vajalikke algatusi, üldlevinud praktika, et nood oleksid vastutulelikud selliste piirangute osas.

Teatavasti olid Rõuge vallas asuva Nursi küla elanikud aastaid ägedasti vastu kaitseministeeriumi plaanile oluliselt suurendada Nursipalu harjutusvälja, et teha sellest kaitseväelaste ja kaitseliitlaste väljaõppepaik. Lõpuks otsustas Rõuge vallavolikogu laiendamiseks siiski loa anda.

Reinsalu sõnul tehti sarnast koostööd ka Muhu saarel, kui kaitsevägi rajas radari ja tegi korda ka selleni viiva avaliku tee.

Selle peale tähendas sots Sven Mikser, et tema teada ei peaks külakeskuse katus küll saama avalike teedega võrreldavat koormust, seda isegi juhul, kui Nursipalule saabuvad harjutama kaitseväe liikuvvahendid. "Kas on teada, et seoses kaitseväe harjutusväljaku paiknemisega selles vallas on saanud kannatada Nursi külakeskuse katus või on seda ette näha?" tundis Mikser huvi.

Ministri sõnul teenib külakeskuse katuse parandamine eesmärki, et riigikaitselised objektid saavad välja arendatud ja ka kohalik kogukond saab toetust, mis kompenseeriks piiranguid, mis riigikaitselise objekti talumisega paratamatult kaasnevad.

Omavalitsused, kellega koostööd tehakse, sõltuvad sellest, kuhu riigikaitselised objektid on otsustatud sõjalise planeerimise kaalutlustel rajada, lisas Reinsalu.

Vastates Mikseri küsimusele, kas sellised toetused on ka NATO klassifikaatori järgi kaitsekulu, kinnitas Reinsalu, et kaitseministeerium ei tee mingeid üldisi kohalike omavalitsuste investeeringuid, mis on lahus riigikaitseliste objektide rajamisest.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee