Eesti uudised

Transpordiamet: ühiskaardi süsteem võib plaanitust kallimaks minna  (23)

Delfi, 15. jaanuar 2013, 16:11
Tallinna transpordiameti juht Andres HarjoFoto: Teet Malsroos
Tallinna ühiskaardiga seoses on tänaseks avalikuks tulnud mitmeid turvaprobleeme ja kasutajatele ebameeldivusi valmistavaid asjaolusid ning pealinna transpordiameti juhi Andres Harjo hinnangul võib süsteemi parandamiseks vaja minna lisaraha.

Kui tänane Eesti Päevaleht kirjutas, et suvalise isikustamata ühiskaardis saab igaüks kergesti raha enda kaardile kanda, siis süsteemi arendaja, AS Ühinenud Piletite juht Kristjan Konks kurdab, et projekti teostamiseks on väga kitsad rahalised vahendid ja annab mõista, et eraldatud 2,2 miljoni eest ei saagi väga korralikku tööd teha.

Samal teemal

Tallinna transpordiameti juht Andres Harjo ütles aga Delfile, et piletisüsteemi arendamiseks toimus konkurss ning sellest algselt osalenud seitsmest firmast väljus pärast kohtuvaidlust võitjana AS Ühinenud Piletid enda pakutud summaga.

Harjo rääkis, et veenmaks Andmekaitse Inspektsiooni turvanõuete täitmisel tuleks süsteemi kohta teha täiendava arenduse, kuid praegu ei ole kindel, kas see on AS Ühinenud Piletite ülesanne või peab linn lisaarenduse kinni maksma. Kui nõuame midagi täiendavat, mida algselt hankes kirjas ei olnud, siis kuulub see meie poolt kompenseerimisele, lisas Harjo.

Refereeritud artikkel tervikuna on Delfis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee