Eesti uudised

Mupo: eakad inimesed ei pea tingimata omama ühiskaarti (42)

Toimetas Marge Sillaots, 13. jaanuar 2013, 09:03
Foto: Arno Saar
Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti teatel ei pea alates 65. eluaastast kandma kaasas või omama ühiskaarti, küll aga on vaja isikut tõendavat dokumenti.

Viimase nädala jooksul on murelikud inimesed pöördunud korduvalt mupo poole küsimusega, kas 80-90aastane inimene peab ühistransporti sisenemisel omama rohelist kaarti ning selle igal juhul valideerima, kuna vastasel juhul järgneb trahvimine. Küsimusi tekitas televisioonis nähtud filmilõik, kus 81aastane mees oli pahane, et valideerimine ei ole just kõige mugavam reisimise viis.

Samal teemal

Mupo ja transpordiamet kinnitavad, et eakad inimesed alates vanusest 65 eluaastat ja vanemad ei pea ilmtingimata omama rohelist sõidukaarti. Piisab sellest, kui neil on kaasas isikut tõendav dokument (ID-kaart, pass või pensionitunnistus), mida ei ole vaja valideerida ning mida saab vajadusel kontrolörile esitada. Kui pensionäril on aga soetatud isikustatud ühiskaart, võiks selle ka valideerida ning omada lisaks isikut tõendavat dokumenti

"Loomulikult oleks kena, kui ühiskaardi soetanud eakas inimene selle ka valideeriks. Sellest oleks suur abi statistiliste andmete kogumisel," ütles mupo juhataja Monica Rand, kelle sõnul ei saa nad aga seda vanainimestele kohustuslikuks teha. "Kinnitame, et kui eakal, üle 65 aasta vanusel inimesel on kaasas kehtiv isikut tõendav dokument, siis sellest piisab täiesti. Olgu ta siis Tallinna linna elanik või linna külaline Valgast, Pärnust, Narvast või Võrust. Usaldage ka mupo kontrolöre, kes omavad kogemust. Kartus, et vanainimesi trahvima hakatakse, ei ole kuidagi põhjendatud."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee