Eesti uudised

Andmekaitse alustas Tallinna piletisüsteemi suhtes järelevalvet (17)

Toimetas Kristin Aasma, 11. jaanuar 2013, 11:54
Andmekaitse Inspektsioon (AKI) alustas järelevalvemenetluse Tallinna ühiskaardi andmekogu turvalisuse väljaselgitamiseks.Foto: Arno Saar
Andmekaitse Inspektsioon (AKI) alustas järelevalvemenetluse Tallinna ühiskaardi andmekogu turvalisuse väljaselgitamiseks, ühtlasi ei nõustu inspektsioon andmekogu kooskõlastama enne, kui transpordiamet on kõrvaldanud kõik ebakõlad.

Inspektsiooni üks põhiküsimusi Tallinnale oli, miks säilitatakse andmekogus inimese liikumise kohta käivat infot isikustatud kujul seitse aastat, kirjutab Postimees.

Kuna selgus, et Tallinn ei vaja tegelikult reisija andmeid isikustatud kujul, siis nüüd tahab AKI täpset infot, kuidas ja kui kaua linn eri liiki dokumente säilitab ning milliste põhjendustega.

Lisaks otsustas AKI algatada järelevalvemenetluse, uurimaks, kas ühiskaardi andmekogu on üldse turvaline või on seal tõepoolest sellised turvariskid, nagu kirjutas eilne Eesti Ekspress, et piletiportaalis leiti turvaauk, mille kaudu pääses üsna hõlpsalt ligi kaardiomanike andmetele.

Kuni järelevalvemenetlus kestab, jätkub Tallinna ühiskaardi kasutamine endisel kujul.

Samal teemal

24. jaanuar 2013, 07:58
Tallinna ühiskaardi sõiduandmed lüüakse isikuandmetest lahku
15. jaanuar 2013, 16:11
Transpordiamet: ühiskaardi süsteem võib plaanitust kallimaks minna
11. jaanuar 2013, 14:36
Toobal: Võimuliit tahab tasuta ühistransporti takistada? Ei lähe läbi!
2. jaanuar 2013, 07:00
Transpordiamet kohtub ühiskaardi keelustamist lubanud andmekaitsega

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee