Eesti uudised

Erki Nool kinnitab endiselt: riigikogus kusti sein kollaseks! (158)

Teet Teder, 10. jaanuar 2013, 06:57
Kui riigikogulased ja vähemalt üks ajakirjanik, kes ööistungite aegu Toompeal olid, on jutud lossis seinale urineerimisest ümber lükanud, siis juhtunu ajakirjanduses avalikustanud rahvasaadik Erki Nool jääb endale kindlaks – sein lasti kollaseks.

Nool tõstatas hiljuti küsimuse, kas ikka on riigikogulastele eetikakoodeksit vaja, kui ajakirjanikud lossis purjuspäi laaberdavad ja isegi nurka urineerivad.

Samal teemal

Nool, kes pärast teema tõstatamist mõnda aega ajakirjanikele kättesaamatu oli, rääkis eile Õhtulehele esimest korda juhtunust põhjalikumalt. Kes siis tegi seinale? "Meil siin allikakaitse seadus kaitseb," naerab Nool vaid ja kedagi välja ei anna. "Minu kontekst ei olnud see, et kedagi personaalselt hukka mõista. Ma ütlesin, et vaadake, need inimesed, kes riigikogu liikme käitumist hakkavad hindama, nende lastetuba võiks olla korras."

Kas tehti üldse seinale? "Mina olen seda kuulnud väga konkreetselt, et keegi jäi purju ja esimese ja teise korruse vahel on suitsuruum ja sealt on 10 meetrit WCni ja keegi ei jõudnud sinna ja lasi vastu seina," on Nool detailne, aga kes seda talle rääkis, Nool ei mäleta.

Kuigi Nool esimesena ajakirjanike väidetavast moraalitust käitumisest avalikult valijatega kohtudes rääkis, ei näe ta, et Toompeal, pole seinale urineerimine kuigi taunitav. "Inimesed võivad teha, mida tahavad. Ma tahan öelda, et need samad mehed ei tuleks pärast kellelegi teisele moraali lugema. On see siis riigikogus või mujal. Ma ei ole kohtumõistja. Igal inimesel on oma arvamus käitumisest." See oli normaalne käitumine? "Mitte normaalne, aga..." ei leia Nool siiski täpseid sõnu.

Ühtki nime ta siiski ei ütle. "Ma ei näinud, aga mulle öeldi. Ma ei oska nime öelda. Nimi jättis mu külmaks," ütleb Nool.

"Mina ei ole süüdistanud," ütleb Nool, et kogu ööistungite aegne pralletamise-jutt on kontekstist välja rebitud. Tema tahtnud vaid öelda, et eetikanorme pole riigikogulastele vaja.

"Igale inimesele, kes elavad ühes ühiskonnas, peaks olema ühesugused käitumisnormid. Purjus peaga ei tohi autoga sõita, poes ei tohi varastada, kellelegi ei tohi ilma põhjuseta peksa anda ja nii edasi. Miks kellelegi teisele peaks erinev käitumisnorm olema? See oli taustaks ja siis ma ütlesin, et mina ei saa võtta tõsiselt neid inimesi, kes hindavad minu käitumist, aga ise hakkavad purjus peaga norima ja ei jõua WCsse minna ja otsustab seina peale teha. Õnneks minu jala peale keegi ei lasknud ja minuga ei ole keegi norinud," räägib Nool.

Nool lisab, et tema teada tahetavat eetikakoodeksit skandaalsete sotsiaalmeedia postitustega silma paistva Juku-Kalle Raidi taltsutamiseks. "Eetikakoodeksiga on ebaloogiline piirata Juku-Kalle sissekandeid. Lõpuks käivadki riigikogus ilma "munadeta" inimesed. Päris seda ka ei tohiks olla," lausub Nool.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee