Krimi

POLITSEI PROHMAKAS: Andrus Sukles mõisteti kohtus õigeks (48)

Toimetas Karoliina Vasli, 7. jaanuar 2013, 10:26
Kohtuotsuse kohaselt on Andrus Sukles vaba mees. Sellest, et leidis kinnitust tema soov Tullio Liblik tappa lasta, polnud kasu. Mati Hiis
Endise äripartneri Tullio Libliku palgamõrva kavandamises süüdistatud Andrus Sukles mõisteti täna kohtus õigeks. Küsimus oli tehnilistes nüanssides, kuidas politsei Suklest püüdis. Prokurör lubab otsuse edasi kaevata.

Harju maakohtus viibinud Õhtulehe reporteri sõnul oli küsimus selles, et politsei kasutas Suklese tabamisel ühe teise riigi kodanikku, kes ei vastanud seaduses sätestatud nõuetele politseiagendi osas. Toona nägi seadus (praeguseks on see muutunud), et agent pidi olema kvalifitseeritud ametnik, seda too välismaalne polnud.

Samal teemal

Paradoksaalne on, et kohtus leidis kinnitust, et Sukles soovis oma endist äripartnerit tappa ja soovis, et seda teeks teine isik. Kuna see isik aga politseiagendiks ei kvalifitseerunud, siis olid tema kogutud tõendid ebaseaduslikud ja kohtukõlbmatud. Põhimõtteliselt võib need otsesõnu prügikasti heita. Sestap tuli Sukles ka õigeks mõista.

Riigiprokurör Steven-Hristo Evestus nõudis kohtuvaidluses Suklese süüdimõistmist tapmisele kihutamise katses omakasu ajendil ning tema karistamist nelja aasta ja kuue kuu pikkuse vangistusega, millest tal tuleks vanglas kohe ära kanda kuus kuud. Prokurör ütles pärast kohtuotsuse kuulmist, et see kaevatakse kindlasti edasi. Sukles aga võis täna ikkagi õige mehena kohtust lahkuda, riigile jäävad otsuse kohaselt ka kõik kohtukulud (kaitsjale makstud tasu 27 000 eurot ja kannatanu esindajale makstud tasu 19 000 eurot).

Süüdistuse järgi maksis Sukles 2010. aasta augustis Libliku tapmise eest ettemaksuna 1000 eurot ning andis tapmise täideviijale (mainitud agent, kes politseiagendiks ei sobinud) fotod Liblikust ja muu vajaliku info. Ülejäänud summa, 9000 eurot pidi palgatu saama pärast tapmist.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee