Eesti uudised
Reporter.ee video!

Pere jäi pea kuueeurose võla tõttu lapsetoetusest ilma (70)

Toimetas Marge Sillaots, 4. jaanuar 2013, 19:05
Harjumaal Rae vallas Peetri külas elaval Oksana Šamaninal jäi inimliku eksimuse pärast tasumata lapse kooli söögiraha, mistõttu jättis vald naise ilma mudilase toetusest.

Oksana kahe ja poole aastane laps käib tasulises lasteaias, kuna vallas puuduvad munitsipaallasteaia kohad. Lastehoid maksab kuus 450 eurot. Vald maksis seetõttu toetust 129 eurot, et pere saaks osaliselt tasuda lastehoiu eest. "Ongi mure selles, et oktoobris mul oli väike võlgnevus, millest sain teada – 5 eurot 55 senti – ja selle võlgnevuse tõttu sain kirja, et mul on toetuse maksmine lõpetatud üldse selle väikse võlgnevuse tõttu," rääkis Oksana saatele "Reporter".

Uuesti hakati toetust maksma novembrist, ent oktoobri eest tagantjärele ei tasutud. Võlgnevus tekkis Oksanal vanema lapse toiduraha maksmata jätmise pärast. Kuigi see sai kohe tasutud, ei võtnud vald seda arvesse.  

Pere ainsaks toitjaks on ehitajast isa, kes lahkub igal hommikul kell 7 tööle ja jõuab koju hilisõhtul. Oksana tööle minna ei saa, sest tema noorem laps saab rahaprobleemide tõttu olla lastehoius vaid kaks päeva nädalas. Peres on tekkinud suured pinged, kuna isa praktiliselt kodus ei ole.

Rae vallavanem Mart Võrklaeva sõnul näeb määrus ette, et võlgnevuse tõttu toetust maksta ei saa, tegu on volikogu kehtestatud nõudega. "See on üpris loogiline, mõistlik, et kui inimene on võlgu, siis me ei saa toetust maksta. Järgmistel kuudel me seda jälle maksame, sest võlg on likvideeritud," lisas Võrklaev.

Valla seisukoht oli jäik ja Oksana juhtum ei kvalifitseerunud ka erandjuhtumi alla.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee