Eesti uudised

Riigikogulased: ajakirjanikud tulid ööistungile prassima! (25)

Teet Teder, 3. jaanuar 2013, 06:56
PÕIS TÄIS? Ajalehes Koit süüdistab Erki Nool hoopis ajakirjanikke seinale pissimises. Foto: STANISLAV MOšKOV
Riigikogulased süüdistavad, et ajakirjanikud tulid ööistungile prassima. Purjus peaga ähvardati saadikutele peksa anda.

Põlvamaa ajaleht Koit vahendab maakonna seitsmendat vaimulikku mõttekoda, kus riigikogulastest külalised Erki Nool ja Priit Sibul rääkisid, kuidas hiljutisel ööistungil toimuvat kajastama tulnud ajakirjanikud end puhvetis purju jõid, rahvasaadikutega tüli norisid ja takkapihta seinale pissisid.

aasiti, oli Aivar Riisalu. "See episood ei kestnud pikalt ja Aivar palus tal lahkuda," ütles Sibul, kes küll ei tea, kas riiukukk seepeale minema läks või mitte.

"No minuga ei julge keegi tüli norida, aga eks see seltskond ebamugavaks muutus küll," meenutas Riisalu. "Jalutati õllepudelitega koridoris ringi ja mõni oli nii pilditu, et küsis, kus siin see kõrts on. Sellel hetkel läks mul närv ikka mustaks küll, tunnistan otse. Kui ma tegin kellelegi märkuse, et see siin ei ole kõrts, kus õllepudeliga ringi jalutatakse, siis mulle öeldi, et ma veel kuulen endast ja et tema on Eesti Ekspressist," kirjeldas Riisalu. Seni ta lehelugu endast näinud ei ole.

Eesti Ekspressi peatoimetaja Janek Luts kinnitas, et ametlikult tööasjus ööistungile ühtki Ekspressi ajakirjanikku ei saadetud.

Riisalu soovitas ajakirjaniku kohta pärida riigikogulaselt Juku-Kalle Raidilt. Tema olla napsutanud seltskonna Toompeale kutsunud. Raid kommenteerib Facebookis, et tema riigikogus seinale urineerimist ei usu. "Keegi lõhkus küll trepi peal õllepudeli ära, suitsunurga juures. Seal veidike lainetas."

Reformierakondlane Tõnis Kõiv kirjeldab oma blogis, et ajakirjanikud püüdsid rahvasaadikuid isegi klohmida. "Seekord andsid tooni ajakirjanikud, üks neist tahtis päris korralikus joobes olles riigikogu liikmele lihtsalt peksa anda (löömaks ei läinud, sest pakkujal ei olnud selleks jaksu), teine aga tutvustas end (koos väljaande nime mainimisega) ning ähvardas näo meelde jätta. Eriti naljakaks muutis ähvarduse aga tõik, et "meelde jäetava" näoga riigikogu liiget teavad ilmselt niigi kõik," seletas Kõiv, et probleemid said alguse lihtsa reegli meeldetuletamisest – et riigikogu kohvikust õllepudelitega maja peale jalutama ei minda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee