Raha

Heategevusfond täitis laste jõulukingisoovid (2)

Toimetas Kristin Aasma, 24. detsember 2012, 15:27
Foto: MTÜ SEB Heategevusfond
Kõigi asendus- ja turvakodudes viibivate laste jõulusoovid on tänaseks täidetud. Juba varavalges võttis jõulutaat oma furgooni peale suure hulga kingitusi, et viia need Eesti vanemliku hoolitsuseta lastele.

SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi ütles, et annetajate abiga on täidetud vanemliku hoolitsuseta laste jõulusoove juba neljandat aastat järjest. „Kahjuks ei ole alati meie võimuses muuta seda, miks laps ei saa kasvada oma kodus, kuid heade eestimaalaste abiga saame tuua pisut rõõmu lapse silmadesse, kui ta avab jõuluõhtul oma kingipaki," rääkis Lumi.

Kingitustepakkijad lähenesid iga lapse soovile personaalselt ja soovide täitmisel peeti nõu ka asenduskodude kasvatajatega. Eesti on piisavalt väike ja nii on võimalik personaalselt suhelda iga abivajajaga ning kinkida lapsele täpselt seda, mida ta on soovinud.

Laste unistused olid väga erinevad. Soovide nimekirjas oli pehmeid mängukarusid ja nukke, Lego-komplekte, kirjusid käpikuid, MP3-mängijaid ja mobiiltelefone. Spordipoisid ja - tüdrukud soovisid uusi spordivahendeid: kelke, uiske ja suuski, jalgpallivarustust, poksikotte jpm. Kalapüügivarustus, binokkel, loodusteemaline raamat, habemeajamisaparaat ja tõukeratas - see on vaid osa laste põnevatest soovidest.

Populaarsed olid ka potid ja pannid, mis on tarvilikud iseseisvat elu alustavatele noortele. Oli ka hobidest ajendatud soove, näiteks akustiline kitarr või bassksülofon.

Jõulusoovide puu projekti kingituste kogumaksumus oli 42 919 eurot.

MTÜ SEB Heategevusfond on loodud vanemliku hoolitsuseta laste heaks, et toetada nende arengut ja toimetulekut. Fond kogub annetusi ja teostab aasta ringi mitmesuguseid projekte turva- ja asenduskodudes peatuvate laste heaks, toetab kasuperede nõustamist, annab välja stipendiume ja koordineerib Mentor-programmi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee