Ühes paadis: Andrus Ansip toetab erakonnakaaslast Keit Pentus-Rosimannust. (Kaarel Tigas)

Peaminister Andrus Ansip pidi täna riigikogu infotunnis vastust andma ka küsimuses, kas keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus peaks ametist tagasi astuma seoses skandaaliga, mis ta isa äri puudutab.

"Kas te ei plaani minister Pentus-Rosimannusele appi tulla ja teda ministriametist vabastada, et ta oma asjad rahulikult korda saaks ajada? Kas ei oleks mõistlik võtta uuesti ette üks teekond Kadriorgu," uuris keskerakondlane Priit Toobal.

"Ei ole mõistlik mõte. Äriühingu tegevuse eest vastutavad juhatuse liikmed, vastutavad ka olulise mõjuga aktsionärid ja seda, et äriühingu omaniku lapsed või perekonnaliikmed peaksid äriühingu tegevuse või tegevusetuse tagajärjel tekkinud kahjude eest vastutama, ma varasemas praktikas kohanud ei ole," märkis Ansip. Ta tõi ka välja, et Pentus-Rosimannus pole saanud siiani isegi hagiga tutvuda.

Toobal torkas seepeale, et äkki võiks hoopis koalitsioonipartner IRL mõne saamatu ministri välja vahetada. "Minu valitsuses ei ole saamatuid ministreid ja ei ole ka olnud saamatuid ministreid," vastas Ansip.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis