"Teie olete minu ühe kuu töö hinnanud 3999 krooni vääriliseks – vabandust, euro vääriliseks – ja ma olen selle hinnanguga rahul," seletas Andrus Ansip.Foto: Stanislav Moškov
Toimetas Karoliina Vasli 19. detsember 2012 15:46
Tänases riigikogu infotunnis oli arutluse all ka peaminister Andrus Ansipi ametipalk, mille poolest ta on tippametnike ja riigifirmade juhtide arvestuses 59. kohal. Kuigi Ansip on näiteks varem rääkinud, et tahaks ka teenida tipparstidega võrdset palka, on ta enda sõnutsi ka praeguse teenistusega rahul.

"Riigile kuuluvate äriühingute juhatuse esimeeste ja juhatuse liikmete palka ei määra mina ja ei määra ma ka iseenda palka. Teie olete minu ühe kuu töö hinnanud 3999 krooni vääriliseks – vabandust, euro vääriliseks – ja ma olen selle hinnanguga rahul," seletas Ansip.

"Kas te nõustute minu selja taga istuva kolleeg Lembit Kaljuveega, kes arvab jätkuvalt, et Eesti poliitikud peaksid töötama paljuski hoopis missioonitundest," küsis riigikogulane Rainer Vakra.

"Inimesed töötavad kindlasti missioonitundest ja mitte ainult poliitikud. Ma olen kindel, et ükskõik missugust ametit on võimalik väga hästi pidada ainult siis, kui seda tööd, mida tehakse, armastatakse ja kui raha ei ole ainus ja peamine motivaator. Ma olen kindel, et ka poliitikud teevad oma tööd valdavalt südamega ja mitte ainult palga pärast," märkis Ansip.

Ansip varasemalt: tahaks ka tipparsti palka teenida

Ansipi palganumber on viimasel ajal kuum teema olnud, ta on seda ise korduvalt võrdlustes sisse toonud. Sügisel võrdles ta oma palka arstide omaga ja ütles valitsuse pressikonverentsil, et temagi oleks õnnelik kui tipparsti palka teeniks, aga saab vähem. Novembri hakul puudutas Ansip aga Estonian Airi eksjuhi Tero Taskila palganumbrit, ta ütles, et ei mõista, miks peab ühe pisikese ettevõtte juht saama 33 200 eurot kuus. "Võib-olla tuleb ka kadedusest, et mina ja teised ministrid ei saa ligilähedalegi."