Eesti uudised

TÄHELEPANU, LOOMALEMBURID: Eestis võib loomadega armatsemine muutuda kuriteoks! (127)

Sander Silm, 18. detsember 2012, 17:40
Kui Eestis kriminaliseeritakse vahekorrad loomadega, siis satuvad ka sellised sissekanded korrakaitsjate teravdatud tähelepanu alla. 
Kuigi Eestis pole loomade seksuaalne ahistamine praegu veel terav probleem, tegi Eestimaa Loomakaitse Liit justiitsministeeriumile siiski ettepaneku kriminaliseerida Eestis vahekord loomadega.

"33a ok välimusega mees Tallinnast tutvuks naisega, kes omab isast keskmist või suuremat koera ning kel vahel peas riivatud mõtted. Kui sul kogemusi pole, aitan ja õpetan, sest oman ise palju kogemusi, mida meelsast jagaks. Kui sul aga on juba kogemused, siis teeme niisama kõigil kolmel olemise mõnusaks. PS! Mõeldav on ka püsisuhe/kooselu ;-)"

Samal teemal

Juba lähitulevikus võivad sellised tutvumiskuulutused tuua endaga kaasa uurimise, sest Eestimaa Loomakaitse Liit saatis möödunud kuul justiitsministeeriumile rida ettepanekuid seaduste täiendamiseks, kus muuhulgas soovitatakse sätestada karistusseaduses ja loomakaitseseaduses sõnaselgelt kuriteona ka loomaga suguühendusse astumine.

Loomakaitse Liidu presidendi Heiki Valneri sõnul kannab nende ettepanek ennetavat eesmärki, sest Eesti kultuuriruumile on loomadega seksimine võõras. Kuid muutuvad ajad võivad tema sõnul ka siinkohal inimeste käitumises tuua kaasa muutusi.

"Mina olen kümne aasta jooksul kuulnud neljast juhtumist, kus siis kahel juhul ahistati seksuaalselt lehmi ja ühel juhul oli tegemist koera ahistamisega," meenutas Valner.

Loomakaitsja lisas aga, et kuna keegi zoofiilsete suhetega kiitlema ei hakka, siis on raske, kui mitte võimatu saada aimu, kui levinud Eestis zoofiilia siiski on. "Ja kuigi see ei pruugi olla praegu väga levinud, muutub maailm meie ümber üsna kiiresti ja siinkohal on loomad siiski kaitsetud," põhjendas ta.

Kuid piisab pelgalt internetiotsingusse sõna zoofiilia sisestamisest, nägemaks, et ka Eestis on loomalemburid täitsa olemas. Neid võib kohata nii foorumites nagu näiteks zoofoorum kui erinevates interneti jututubades, kus nad kirjeldavad oma vahekordi loomadega. Seega pole zoofiilia päris võõras ka Eesti inimestele.

Valner ütles samuti, et nad üritavad jõudumööda foorumitel silma peal hoida ja vajadusel ka korrakaitsjaid alarmeerida. Samas ei pruugi sellest praegu kasu olla, sest seni pole Eestis loomadega armatsemine sõnaselgelt seadustes keelatud. "Mis pole aga keelatud, see on lubatud," tõdes ta.

Justiitsministeeriumi pressiesindaja Kaisa Lutteri sõnul on ministeeriumi eestvedamisel käimas praegu üldine karistusõiguse revisjon, mille käigus vaadatakse üle olemasolevad väärteo- ja kuriteokoosseisud.

„Selle käigus soovime pöörata tähelepanu ka Eestimaa Loomakaitse Liidu tõstatatud ettepanekutele, neid koos teiste juba olemasolevate süüteokoosseisudega analüüsida ning vajadusel töötada välja vastavad muudatusettepanekud," rääkis ta.

Lutter lisas, et kuigi teoreetiliselt oleks võimalik ka juba praegu kohaldada loomade seksuaalse ahistamise karistamisel olemasolevaid seadusepügalaid, puudub selleks seni vastav praktika. "Eraldi koosseisu lisamine seadusesse võib muuta sarnaste asjade lahendamist selgemaks," ütles pressiesindaja.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee