Eesti uudised

Kas ööklubis kadunuks jäänud neiule said saatuslikuks lumi ja ojaäärne võsa? (99)

Arvo Uustalu, 17. detsember 2012 06:53
OJA LÄHISTELT: Tüdruku surnukeha leiti kohast, kuhu Tartu tänava sild ära ei paista ning ka esimeste majadeni on tükk maad. Foto: Aldo Luud
"Minu maja asub selle koha vastas, kust see noor tüdruk leiti, aga reede öösel tuiskas ju meeletult," ütleb Võrus Väikesel tänaval elav naine, kelle kodu lähistelt leiti ööl vastu laupäeva ööklubis oma sünnipäeva tähistanud 18aastase neiu surnukeha.

Laupäeval kella 22.30 ajal leidsid politseinikud Võrus Koreli oja lähistelt 18aastase Tairi surnukeha. Ööklubist ülariieteta väljunud neiul väliseid vägivallatundemärke ei tuvastatud, kuid täpse surma põhjuse selgitab kohtuarstlik ekspertiis.

Mõnesaja meetri kaugusel ööklubist

Laupäeval palus politsei abi teadmata kadunud Tairi leidmisel, kes jäi ööl vastu 15. detsembrit kella 1.30 ajal kadunuks. Tüdrukut nähtud viimati Lydia Koidula tänaval meelelahutusasutuses, kust turvatöötaja ta välja saatis. Nagu Club Tartu turvalindi läbivaatamisel selgus, lahkus tüdruk sealt omal soovil ja üksi.

Samal teemal

Politsei kinnitab, et neiu lahkus meelelahutusasutuse juurest õhukeste riietega ning jättis üleriided, dokumendid, mobiiltelefoni ja muud isiklikud esemed klubisse. Tairi koju ei jõudnud ja ka tema sõbrad ei teadnud, kus neiu olla võiks.

Pikkade vööni ulatuvad tumedate juustega neiu kandis tumehalli miniseelikut, pluusi, jakki ja kontsaga saapaid.

Club Tartu asub Võru kesklinnas otse maavalitsushoone vastas, tüdruku surmakohani on maad vähem kui viissada meetrit. Koidula tänav jõuab Koreli oja kaldani peaaegu välja. Tüdruk oli inimest vaevu kandvale jääle astunud ja oja ületanud ning võimalik, et peale tuisu ja külma sai talle saatuslikuks ka ojaäärne võsa, millest ta pimedas läbi ei pääsenud. Tüdruku leidmiskohast esimeste majadeni on tükk maad.

Eile Koreli oja silla juures juhtunust rääkinud vanadaamid tõdevad, et tüdruk oli tõenäoliselt küll napsu võtnud, kuid arvavad, et talle võidi ööklubis midagi ka joogi sisse kallata.

Kolmapäeval sai Tairi kaheksateistkümneaastaseks, reede õhtul läks sõpradega ööklubisse tähtpäeva tähistama. Tüdruk kirjutas internetis enda kohta, et õpib Järvamaa kutsehariduskeskuses hobumajandust ja muu hulgas mainis ta oma Facebooki lehel, et talle meeldib Club Tartu.

2010. aasta jõulude ajal jäi Ida-Virumaal kadunuks Sonda kõrtsis pidu pidanud ja sealt välja visatud 18aastane Kuressaare gümnaasiumi õpilane Mardo. Noormees oli ühe sõbra sünnipäeval. Mardo surnukeha leiti järgmise aasta aprillis Sonda alevis majade vahel mõnekümne meetri kaugusel peatänavast.

Isa sai haavata

Tairi turvamehena töötanud isa Taivo sattus ajakirjanduse veergudele, kui ta 1997. aastal Tallinna kaubamaja ees taskuvarastega võideldes kaitseliitlaselt Matilt relva ära võtta üritas. Kaitseliitlane laskis eksikombel talle kuuli kõhtu ja jalga. Taivo sai üliraskelt viga ja viibis üle poole aasta haiglaravil.

14aastane poiss kadunud

Viljandi politsei palub abi Ain-Erichi (14) asukohta kindlakstegemisel. Viimati nähti poissi 9. detsembril kella 3–3.30 paiku Halliste ja Kulla aleviku vahelisel teel kõndimas. Seljas oli noorukil valge kõrgema kaelusega kampsun ja jalas tumedad teksapüksid, joppi polnud. Ain-Erich on 1.75–1.80 cm pikk, kõhnema kehaehitusega, füüsiliselt treenitud, lühikeste sirgete juustega.

Samal teemal

06.10.2014
Prokurör vaidlustab turvamehe õigeksmõistmise neiu surnuks külmumises
16.08.2014
Kohus arutab, kas ööklubist minnes surnuks külmunud neiu surmas on süüdi turvamees
17.06.2014
Teadmata kadunud Kätlini juhtum lahendatud
18.11.2012
Võru ööklubist lahkunud noore neiu surma põhjuseks oli alajahtumine