Muusika
Õhtulehe video! Galerii!

Eesti järgmine eurolaul toodi kohale 15 minutit enne tähtaega? (30)

Viljar Voog, 10. detsember 2012, 16:37
 Viljar Voog
Kell kolm kukkus „Eesti laul 2013" palade esitamise tähtaeg. Ühena viimastest pani oma laulu kasti hetkel ülipopulaarne Põhja-Tallinn, kelle plaatidele on poodides kuuajane ooteaeg. Konkursi korraldajate sõnul ei maksa nimi aga midagi ja põhjatallinlastele võidupärga kaela riputada veel mõtet pole.

Põhja-Tallinna vokalist Kenneth Rüütli tõi kolmveerand kolm telemaja fuajees olnud kasti ümbriku, kus see oli laul „Meil on aega veel". „Laul on siiras ja seal on kõikidele midagi, mitte ainult hip-hopi kuulajatele. See on lihtsalt see lugu!" selgitab, mees, miks esitati „Eesti laulule" just see pala.

Arvestades kui suur on hetkel Põhja-Tallinna menu, kas võib tegu olla juba ette võidetud võistlusega? „Loodame, aga pea ees tulle ei jookse," muigab Rüütli. Kas lugu lööks läbi ka Rootsis toimuval Eurovisionil? „Loodame, loodame!"

„Lõppkokkuvõttes otsustab žürii ja nende kõrv, kes need 20 paremat on," ütleb „Eesti laulu" ellukutsuja Heidy Purga, kes rõhutab, et ka need palad, mis parimate sekka ei jõua võivad kõrva jääda žüriiliikmetest raadioinimestele.

Mart Normet lisab: „Neljapäeva õhtuks on selge, aga siin see artisti suurus ei määra midagi. Siin määrab laul võrreldes teistega."

Eks aeg näitab, kas 2. märtsil kroonitakse võitjaks ja saadetakse Eurovisionile Põhja-Tallinn, Triin Niitoja & John4, kes esitasid kaks pala, Margus Vaher, Marilyn Jurman või keegi, kes tõi või saatis oma laulu ära enne viimast tundi.

Põhja-Tallinna "Eesti laulule" esitatud pala, mis kolmeminutilise formaadi sisse mahtumiseks pidi väikesed käärid ilmselt siiski läbima:

Samal teemal

19. detsember 2012, 15:32
KUULA JA VÕRDLE: Põhja-Tallinn matkis 1680. aastal valminud pala?
10. detsember 2012, 18:02
TIHE KONKURENTS: "Eesti laulule" esitati 157 lugu

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee