Uudised

Üle piiri piletihinnad  

19. juuni 1997, 00:00

Tallinna linnaleht Pealinn teatas, et juulis kallinevad ühissõidukite piletid.

Aga üle lahe Turu linnas on päevakorral hoopis piletihindade alandamine. Turu on Tallinnast tunduvalt väiksem. Kuid ta on hädas autode üleküllusega. Ja seda mitte ainult tänavate ummistamise pärast.

Turu kesklinn asub nagu Tallinngi mere ääres, üks jõeorus, teine klindijärsakute aluses katlas. Niiske mereõhu ja rohkete heitgaaside segu, mis ei pääse vabalt liikuma, on hakanud oluliselt mõjutama linlaste tervist.

Sääraste linnade elanike tervisele on kasuks autoliikluse piiramine. Peale jalgrattaliikluse soosimise peetakse Turus plaani rajada linna piirialadele suured autoparklad, et suunata rohkem inimesi ühisõidukitesse. Tahetakse alandada bussipiletite hinda ja taastada 70-ndail hävitatud trammiliiklus.

Pealinnast leidsin võrdluse: Helsingi elanike brutopalgast kulub praegu kuukaardi peale 2,2%, tallinlastel 3,3%. Kas sõidukulude edasine tõstmine on üldse reaalne? Kas kolme lapsega Lasnamäe perel ongi siis võimalik sõita pühapäeval loomaaeda?

Ilmselt peab ka pensionär jääma kodusemaks, kui ta senise 40 krooni asemel peab kuukaardi eest veel rohkem maksma. Seega transpordiameti loodetav tulu pigem kahaneb kui kasvab! Teine kategooria, keda lüüakse, on õpilased. Vaevalt nendegi kuukaart odavneb.

Söandan arvata, et nii see kui edaspidised hinnatõusud on ebareaalsed ja suretavad ühistranspordi Tallinnas välja.

Sooviksin, et Tallinna volikogu leiaks vahendeid Tallinna ühissõidu toetamiseks. Palju poleks vajagi: piletihinna alandamise korral suureneks sõitjate arv.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee