Uudised

Tudengite kaitsetahe on nigel  

19. juuni 1997, 00:00

MARTIN PAU

Kolmesajast Tartu Ülikooli ja Eesti Põllumajandusülikooli tudengist, kes avaldasid sügisel soovi osaleda reservohvitseride kursustel, ilmus katsetele vaid 26.

"Passiivsuse põhjus on selles, et üliõpilased lootsid kursused läbida õppetööd segamata õppeaja jooksul suvevaheaegadel," rääkis TÜ üliõpilasesinduse kaitseväetoimkonna esimees Urmas Peterson. "Hiljem selgus, et neli kuni kuus kuud teenistusaega tuleb läbida pärast ülikooli lõpetamist."

Petersoni hinnangul kirjutasid paljud 1994.-95. aastal kõrgkooli astunud avalduse lootuses, et on pärast ülikooli kaitseväeteenistusest priid. Teine põhjus ohvitserikursustest loobumisel oli ka teabepuudus - keegi ei teadnud täpselt, millised need kursused tulevad, nentis Peterson.

Tartu üksik-jalaväepataljoni operatiivgrupi ülema kohusetäitja Aivo Kapten ütles, et 26 kohalesaabunud reservohvitserikandidaadist osales füüsilise testi (pikamaajooks, kätekõverdused, kõhulihaste harjutused) sooritamisel 23 tudengit.

Kapten ei osanud öelda, kui paljud noormehed testi sooritasid. Lõplikud andmed selle kohta selguvad täna. "Üldiselt võib öelda, et üliõpilaste füüsiline ettevalmistatus teenimaks sõjaväes on võrreldav keskmiste väeteenistusse kutsututega," kinnitas Kapten.

Lisaks füüsilisele testile pidid reservohvitseriks pürgijad tegema ka juhivõimete testi. 27. juunil seisab neil ees arstlik kontroll. Kursused algavad 30. juunil Tartu üksik-jalaväepataljonis.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee