Maailm

Kõik Austraalia suitsupakid on homsest ühesuguse šokeeriva ümbrisega (35)

Toimetas Liina Metsküla, 30. november 2012 21:51
Foto: Reuters/Scanpix
Austraalias on homsest kõikide sigaretipakkide peal ühesugused võikad pildid - suitsetamise kahjulikkuse eest hoiatavad.

Suitsetajad ise pole aga sellise käitumisviisiga rahul, väites, et see lausa paneb suitsu halvemini maitsema, vahendab The Telegraph.

Siiski kinnitas näiteks Imperial Tobacco Australia pressiesindaja, et nende sigarettide maitse jääb samaks, vaatamata sellele, et ümbris on teistsugune.

"Mitte miski ei takista inimesi suitsetamast. Aga olukord on keerulisem öisel ajal. Inimesed tulevad pubidest ja näevad selliseid suitsupakke ning saavad vihaseks," rääkis ühe Sydney poe müüja.

Vaatamata sigaretitootjate suurele vastuseisule, on homsest kõik suitsupakid ühesuguse välimusega. Ümbriste peal võib näha fotosid haigetest lastest, suitsetamisest tingitud haiguste tõttu kahjustatud jalgadest ja kopsudest.

Ükski teine riik pole taoliste seadustega siiamaani nii kaugele läinud. Kui asi osutub Austraalias edukaks, plaanivad sama teha ka Suurbritannia, Kanada, Uus-Meremaa, Hiina, Prantsusmaa, India, Lõuna-Aafrika, Norra ja Uruguay.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee